Nwakaeme Sürprizi

Trabzonspor bu sezon gerçekten efsane bir takım kurdu ve takdire değer performansıyla 38 yılın ardından Süper Lig kupasını tekrar müzesine götürdü. En son 1983/1984 sezonunda şampiyon olmuştu. Nwakaeme de bu şampiyonluğa ciddi katkı sundu.

Teknik direktör Abdullah Avcı’nın liderliğinde hareket eden takım, en yakını olan Fenerbahçe’ye 8 puan fark atarak 81 puan ile şampiyonluğu kazanmıştı.

Trabzonspor’un teknik direktörü ve takım yönetimi bir yana oyuncular da üst düzeyde bir uyumla sezonun sonunu getirdi.

Takımın MVP’si ve şampiyonluğu eve getiren bir numaralı ismi file bekçisi Uğurcan Çakır olarak görülüyor. Tamamen Trabzonspor altyapısından gelişen oyuncu Trabzonspor’un yetiştirdiği en değerli oyunculardan birisi oldu. Şu an itibari ile piyasa değeri 18 milyon Euro civarında seyrediyor.

Uğurcan Çakır’ın yanında, takımın oyuncularından takdire değer olan en az 15 tane isim sayabiliriz. Çünkü takım genel olarak yedek kulübesi ile birlikte efsanevi bir kadro oluşturmayı başarmıştı.

Sanırsak Anthony Nwakaeme, Uğurcan’dan sonra sanırım en hatırı sayılır olacak oyuncu olurdu. Ancak 33 yaşındaki sol kanat oyuncusunun sözleşmesi sona erdi ve Trabzonspor ile sözleşmesini yinelemeyeceğini duyurmuştu.

Bu haber Trabzonspor taraftarları arasında infial yaratmış olsa da futbolculuk hayatında başarı dilemekten başka bir tepki olmadı.

Nwakaeme 1

Nwakaeme Efsanesi

Trabzonspor ile mali açıdan prensipte anlaşamamış olan sol kanat oyuncusu Nwakaeme, yeni takımını seçti ve anlaşmasını tamamladı.

2018/2019 sezonundan itibaren bordo mavili renkler altında meşin yuvarlak kovalayan Nwakaeme, şüphesiz ki Trabzonspor için en unutulmaz golcülerden birisi olacak.

2018/2019 sezonunda 35 maçta 12 gol 12 asist istatistiğine sahip olan Nijeryalı futbolcu performansını daima arttırdı. Bu minvalde ilerlersek 2019/2020 sezonunda bordo mavili forma ile 43 maça çıkmış 14 gol 11 asist yapmıştı. 2020/2021 sezonunda bazı sakatlıklar sonucu biraz arka planda kalsa da oyuncu 35 maça çıkmış ve 7 gol 7 gol pası atarak yıllık istatistik verilerini oluşturmuştu.

Bu sezon ise adeta Trabzonspor’da zirvesine ulaşarak, 36 maçta oynamış 15 kere ağları havalandırmış 11 defa da gol pası atmıştı.

Performansıyla hali hazırda zaten Dünya’nın dikkatini çekmiş olan profesyonel oyuncu Trabzonspor’la sözleşmesi sona ermesinin ardından, yeni takımını çoktan buldu bile.

Nwakaeme 2

Arabistan’a Yolcu Var

Trabzonspor’la sözleşmesi sona eren Nwakaeme Suudi Arabistan ekibi El İttihad’la anlaştı.

El İttihad Suudi Arabistan’ın en başarılı takımlarından bir tanesi ve hatta 2021/2022 sezonunun şampiyon olan takımıdır.

Alınan bilgilere göre tecrübeli kanat oyuncusuna, El İttihad takım yönetimi tarafından 4.5 milyon Euro teklif edildi. Trabzonspor’un golcüsü teklifi beğenmiş olacak ki evet dedi ve 2+1 yıllık sözleşmeyi kabul etti bile. Bu teklifle beraber Nwakaeme, Saudi Professional League temsilcisindeki en değerli oyuncularından biri olacak.

Türkiye kariyerini 47 gol, 40 asistle tamamlayan Nwakaeme’nin en kısa zamanda resmi imzayı atması bekleniyor.