Namağlup Lider Trabzonspor Deplasmanda Karagümrük’ü 2-0 Yendi

Süper ligin 14. Haftasında uzun yıllardır şampiyonluk hasreti çeken ve bu sezon namağlup bir şekilde liderlik koltuğunda oturan şampiyonluk yolunda oldukça önemli adım atmış Trabzonspor ile başarılı bir sezon geçiren Fatih Karagümrük İstanbul’da karşı karşıya geldi.

14. Haftadaki bu mücadele Fatih Karagümrük’ün ev sahipliğinde Atatürk Olimpiyat Stadyumunda 28 Kasım 2021 tarihinde saat 16:00’da tecrübeli hakem Cüneyt Çakır’ın ilk düdüğüyle yapılan santra vuruşu ile maç başlamıştı ve lider Trabzonspor’un serisini sürdürmeyi başardığı Fatih Karagümrük’ün ise serisini sonlandıran bir maç olmuştu.

İki takım daha önce 7 maçta karşı karşıya gelmişti. Trabzsonpor’un konuk olarak ağırlandığı İstanbul’da oynanan 4 maçta Trabzonspor hiç yenilgi almazken deplasmanda olmasına rağmen rakibine çok önemli bir üstünlük kurmayı başarmış durumda.

Aralarında oynanmış olan bu 4 maçın 3 tanesi konuk ekip Trabzonspor’un galibiyeti ile tamamlanırken 1 maç ise beraberlik ile tamamlandı ve Trabzsonspor deplasmanda sahaya çıkmış olmasına rağmen ev sahibi ekibe hiç galibiyet sevinci yaşama fırsatı vermedi.

Liderlik koltuğunun sahibi Trabzonspor süper ligde 25 maçtır yenilgi yüzü görmedi ve kulüp tarihindeki en uzun seriyi tekrarlamak için önündeki tek engel Fatih Karagümrük mücadelesi idi. Fatih Karagümrük’e karşı oynadığı maçlarda rakibine hiç galibiyet fırsatı tanımayan Trabzonspor için oldukça önemli bir fırsat ele geçmiş oldu. Trabzonspır’un rakibine puan verdiği son maç ise 1968 yılındaki ilk karşılaşmalarında maç 0 – 0 skor ile tamamlanmıştı.

Bu maçtaki rakibine verdiği 1 puan ev sahibi ekibin ilk ve son aldığı puan olma özelliğini koruyor.

Bu karşılaşma öncesinde ev sahibi Fatih Karagümrük 13 maçta 6 galibiyet alırken 4 maç beraberlik ile sonuçlandı ve 3 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı. Trabzonspor ise namağlup bir şekilde liderlik koltuğunda oturuyor ve çıktığı 13 maçta 10 galibiyet alırken 3 maçtan ise beraberlik ile ayrılmayı başardı. Geride kalan 13 haftada ev sahibi Fatih Karagümrük 22 puan ile 6. Sırada bulunuyorken konuk ekip 33 puan ile süper ligin zirvesinde yer alıyor.

Trabzonspor Kulübün En Uzun Yenilmezlik Serisini Tekrarlamak İstiyordu

Trabzonspor tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın takımın başına getirilmesinin ardından oldukça başarılı performanslar sergilemiş ve kulüp tarihinde bulunan 26 maçlık olan yenilmezlik serisini tekrarlamak adına bu maça çıktı.

Abdullah Avcı yönetiminde 25 maçtır yenilgi yüzü görmeyen Trabzonspor en son yenilgisini geçen sezon 29. Haftasında kendi evinde oynadığı Alanyaspor mücadelesinde 1 – 3’lük skor ile almıştı. Bu maçtan sonra çıktığı 25 maçta 14 galibiyet almayı başardı ve 11 maç beraberlik ile sonuçlanırken bu sezon yalnızca 3 beraberlik alındı ve 10 galibiyet elde edildi.

Trabzonspor Deplasmanda Kazanmayı Bildi

Trabzonspor, Fatih Karagümrük deplasmanında aldığı galibiyet ile yenilmezlik serisini 26 maça çıkartarak kulüp tarihindeki en uzun seriyi tekrarlamış oldu.

Bunun yanı sıra Trabzonspor, deplasmanda rakibine karşı sahip olduğu 4 maçlık yenilmezlik serisini sürdürdü ve rakibine karşı namağlup serisini de sürdürmüş oldu. Abdulkadir ve Nwakaeme ile oldukça net fırsatlardan yararlanamasa da maçı 0 – 2 kazanmayı bildi.