Milli Boksör’ün Hedefi Olimpiyatlar

Dünya şampiyonu olan milli boksör Busenaz Sürmeli, Olimpiyatlara katılıp madalya almak için yanıp tutuşuyor. Tokyo Olimpiyat Oyunları için İngiltere’nin başkenti olan Londra’da yapılacak olan kota müsabakalarına ara vermeden hazırlanan Busenaz Sürmeli hala içinin kıpır kıpır olduğunu Olimpiyat oyunlarına katılmak için yanıp tutuştuğunu belirtti.

İngiltere’den Döndüğünde Pozitifti

Trabzon Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı olarak Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde çalışmalarına devam eden Busenaz Sürmeneli’nin tek hedefi Tokyo Olimpiyatlarında ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak.

Geçen sezon İngiltere’de bulunan Busenaz covid-19 önlemleri nedeni ile müsbakaların ertelenmesi sonrasında Türkiye’ye geri dönmüştü. Türkiye dönüşü sonrasında yeni tip korona virüs (covid-19) testi pozitif çıkan Busenaz, Trabzon’da tedavig örmüş ve daha sonra iyileşerek antrenmanları ile eski formunu yakalamayı başarmıştı.

Kısa bir süre önce Avrupa kota müsabakaları hazırlıkları için Kazakistan’da düzenlenen kampa katılan dünya şampiyonu milli boksör, kamp döneminde yaşadıklarını anlattı.

Çalışmalar Hiç Durmadı

Çalışmalara dur durak bilmeden devam eden milli sporcumuz, pandemi döneminde bile çalışmalarına son sürat devam ediyor. Pandemi nedeni ile antrenmanlarını daha dikkatli ve hijyen koşullarına uyarak devam ediyor.

İngiliztere’den ilk geldiğinde yeni tip korona virüs (covid-19) testi pozitif çıkan Busenaz hastalığa yakalanmanın sporcuları en az bir ay geriye attığını söylüyor. Bu nedenle kendisi ve takımının hastalığa yakalanmaması için hijyen koşullarına karşı titiz davranılıyor.

Hastalığın bitmesi ve spor müsabakalarının gerçekleştirilmesi için dişini sıktığını, bu hastalığın bir an önce bitmesini ve olimpiyatlarda madalya almak istediğini belirtti.

Büyük hedeflerin fedakarlık gerektirdiğini söyleyen Busenaz, antrenman sonrasındaki vaktini pandemi dönemi nedeni ile film izleyerek geçiriyor. Sosyal faaliyetlere kendisini ve sevdiklerini koruma amacı ile ara verdiğini söylüyor.

Dışarı çıkmamak için büyük çaba gösterdiğini belirten Busenaz pandeminin ilk başladığı zamanlarda hastalığı yaşayanlardan biri olduğunu bu nedenle sürecin nasıl işlediğini bildiğini söylüyor.

Maskesini çıkartmadığı ve temasta bulunmadığı halde uçakta yanında oturan yolcuda virüs kaptığını belirtirken virüsü nereden nasıl kapacağınız belli değil dedi.

Busenaz Olimpiyatlara katılmayı ve madalya ile ülkesine geri dönmeyi çok istiyor. İngiltere’ye ön elemeler için gittiği günkü gibi içinin kıpır kıpır olduğunu ve olimpiyatlar için yanıp tutuştuğunu belirtti.

Busenaz bu şekilde içi kıpır kıpır olanın sadece kendisi olmadığını tüm takım arkadaşlarının aynı durumda olduğunu söyledi. Olimpiyatlar bir sporcu için bambaşka bir dünya, dünyanın en büyük organizasyonu ve biz bu organizasyona katılmayı çok istiyoruz dedi.