Meraş ile Zor Anlar Yaşanıyor

Geçen sezonu dördüncü sırada bitiren karadeniz takımı, gelecek sezon hazırlıklarına sıkı bir şekilde devam ediyor. Yeni sezona iyi bir başlangıç yapmak için sürdürülen çalışmalar nedeniyle takımda yoğun bir süreç yaşanıyor. Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın listeleri doğrultusunda görüşmelerin sürdüğü bordo mavili takımda sol bek arayışları devam ediyor. İsmail Köybaşı’nın yanında yeni bir isim daha eklemek isteyen yönetim, Umut Meraş ile anlaşmak için harekete geçmişti. Ünlü futbolcu ile transfer ücretinde anlaşamayan takım görüşmeleri rafa kaldırmak zorunda kaldı.

Trabzonspor’da Gündem

2020-2021 sezonunu Spor Toto Süper Lig’de dördüncü sırada tamamlayan bordo mavililer, yeni sezonda mutlak galibiyeti hedefliyor. Teknik direktör Abdullah Avcı’nın hazırladığı listeler doğrultusunda yapılan görüşmeler devam ediyor. 

Trabzonspor yeni sezona güçlü bir kadro ile başlamak için bomba transferler gerçekleştirdi. Kadroya Marek Hamsik, Gervinho, Bruno Peres ve Fode Koita gibi isimler katıldı. Yönetim bordo mavili formayı giydirmek için uzun bir süredir yeni bir sol bek aranıyor. Trabzonspor daha önce Norveçli oyuncu Birger Meling ile temasa geçmiş ancak ücret konusunda futbolcu ile ayrı düşmüştü. Meling’in ardından Dalbert, Alioski ve Mario Rui ile de temasa geçen bordo mavililer bu isimlerle de anlaşmaya varamadı. Tekrar Nimes ile Meling için pazarlık masasına oturuldu ancak sonuç yine değişmedi.

Trabzonspor geçtiğimiz günlerde gündemine Le Havre’de forma giyen Umut Meraş’ı aldı.

Meraş ile Transfer Zorda

Sol bek için arayışını sürdüren Trabzonspor’un gündeminde 25 yaşındaki Umut Meraş bulunuyor. Ünlü futbolcunun kulübü Le Havre 4 milyon Euro transfer bedeli talep etmişti fakat bordo mavili takım ücreti indirmeyi başardı. Bunun karşısında Umut Meraş ücretini yükseltti. Başarılı futbolcu Trabzonspor’dan 1.4 milyon Euro talep ediyor. Bu ücret bonuslarla birlikte 2 milyon Euro’ya yaklaşıyor.

TFF’nin 8+6 kuralı doğrultusunda yabancı oyuncu transferinde kısıtlanan Trabzonspor, diğer takımlar gibi yerli oyunculara yöneldi. Ancak bu şartlarda yerli oyunculara rağbet arttı ve ücretler yükseldi.

Trabzonspor, sol bek için tecrübeli oyuncu İsmail Köybaşı ile anlaşırken Umut Meraş’ı da kadroya dahil ederek bu mevkiyi güçlendirmek istiyordu. Ancak futbolcunun olumsuz tavrı nedeniyle bu transferin gerçekleşmesi düşük bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.