MAREK HAMSIK, RESMEN TRABZONSPOR’DA

Trabzonspor, Marek Hamsik’i renklerine bağladı.Oldukçe heyecanlı bir transfere imza atan Trabzonspor bu transferinden dolayı çok mutlu.

KAP’A BILDIRILDI

Transfer dönemine hızlı bir giriş yapan ve yeni sezona iyi bir başlangıç yapmak isteyen Trabzonspor’da bombalar üst üste patlıyor. Daha önce Gervinho ile Bruno Peres’i kadrosuna katan Trabzonspor, Marek Hamsik ile de anlaşmaya vardı. Bordo-mavili kulüp KAP bildirimini yaptığı Slovak yıldızla 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Gelecek sezonun transfer çalışmalarına başlayan ve şampiyonluk için rekabet edebilecek bir kadro kurmak isteyen Trabzonspor, Gervinho ve Bruno Peres’in ardından sürpriz bir transfere daha imza attı. Trabzonspor, dünyaca ünlü Slovak futbolcu Marek Hamsik ile 2 yıllık anlaşmaya varıldığını KAP’a bildirdi.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ’den Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yer alan açıklamada, Trabzonspor ile serbest oyuncu statüsünde yer alan profesyonel futbolcu Marek Hamsik arasında 2 yıllık anlaşma sağlandığı ifade edildi.

HAMSİK’İN SÖZLEŞME DETAYLARI

Hamsik’in transferinin duyurulduğu açıklamada, yapılan anlaşmaya göre futbolcuya 2021-2022 futbol sezonu için 1 milyon 500 bin avro garanti ücret, 2022-2023 futbol sezonu için 1 milyon 500 bin avro garanti ücret ödeneceği, ayrıca futbolcuya her bir sezon için 700 bin avro imza ücreti ödeneceği ve bunun yanı sıra menajerlik hizmet bedeli olarak, futbolcu ile olan sözleşmenin devam etmesi halinde yıllık garanti ücretin yüzde 10’unun ödeneceği belirtildi.

Oyuncuya verilecek ücret ve ayrıca oyuncunun menajerine de her yıl yüzde onluk bir hizmet bedelinin belirlenmesi bazı taraftarlar tarafından olumsuz karşılansa da taraftarın çoğunluğu Hamsik gibi bir yıldızın takıma katılmasından dolayı memnun.

17 NUMARALI FORMAYI GİYECEK

Forma numarası merakla beklenen yıldız oyuncunun hangi numarayı sırtında taşıyacağı da belli oldu. Slovak yıldız Hamsik’in Trabzonspor’da 17 numaralı formayı giyeceği öğrenildi.

Trabzonspor bu bilgiyi güzel bir sosyal medya çalışmasıyla duyurdu. Trabzonspor’un sosyal medyadan yapmış olduğu “Gladyatör” başlıklı paylaşımda yöresel ezgilerle sahaya çıkan oyuncunun kafasında gladyatör miğferi bulunduğu görülüyor. Daha sonra kameranın oyuncunun sırt kısmını netleştirmesinin ardından 17 numara ve Hamsik yazısı ortaya çıkıyor.