Manolis Siopis Ülkesine Dönmeye Hazırlanıyor

Trabzonspor’da gündem bir hayli yoğun! Bordo mavili takım, Mislav Orsic’in sakatlığı ile sarsıldı. İdmanda genç oyuncu Hakan Yeşil’in müdahalesi ile yerde kalan deneyimli oyuncu, sahayı acılar içerisinde terk etti. Oyuncunun durumu çekilecek MR’ın ardından belli olacaktı. Sonuçlar can sıkıcıydı. Mislav Orsic, herhangi bir mucize olmadığı takdirde sahalardan minimum altı ay uzak kalacak.

Takdir edersiniz ki, Trabzonspor, bu oyuncuyu çok büyük beklentiler ile kadrosuna kattı. Oyuncu için eski kulübü Southampton’a 2.4 milyon Euro bonservis ödendi. Mislav Orsic ile de iki yıllık sözleşme imzalandı. Oyuncunun söz konusu sakatlık yüzünden ilk sezonunda forma giyemeyecek olması ciddi bir şanssızlık!

Yunan Futbolcu Yeni Sözleşme Teklifini Kabul Etmedi

Trabzonspor yönetimi, kadrodaki bazı isimler ile sözleşme yenilemek istiyor. Onlardan birisi de Manolis Siopis! 1994 doğumlu oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecekti. Trabzonspor’un 2021 – 2022 sezonunda elde ettiği şampiyonluğa büyük katkı sağlayan deneyimli oyuncu, takımda kalma fikrine sıcak bakıyordu. Fakat, Trabzonspor’un oyuncuya yıllık bir milyon Euro önermesi işleri değiştirdi. Yunan futbolcu, söz konusu teklife sıcak bakmadığını dile getirdi. Daha iyi bir yıllık ücreti hak ettiğini söyleyerek teklifi reddetti.

AEK Atina Oyuncu ile İlgileniyor

Manolis Siopis’in sözleşmesi daha önce de ifade ettiğimiz üzere 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Ancak, Trabzonspor, sözleşme teklifini kabul etmemesinden dolayı oyuncuyu elden çıkarmayı düşünüyor. Bir başka deyişle, Manolis Siopis ile yollar bu yaz ayrılabilir. Oyuncu ile Yunanistan’ın AEK Atina kulübü yakından ilgileniyor. Bu kulüp, önümüzdeki günlerde Manolis Siopis için Trabzonspor’un kapısını çalacak. Başkan Ertuğrul Doğan, Yunan futbolcu için AEK Atina’dan en az bir milyon Euro bonservis isteyecek. Manolis Siopis, şartlar uygun olduğu takdirde ülkesine dönmeye ve AEK Atina’da forma giymeye sıcak bakıyor. Trabzonspor’un ön libero olarak görev yapan bir diğer Yunan futbolcu Dimitrios Kourbelis’i transfer etmesi, Manolis Siopis’in bordo mavili takımdan soğumasına neden oldu.

Manolis Siopis Kimdir?

14 Mayıs 1994 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.68 boyundadır. Ön libero ve merkez orta saha olarak görev yapar. Yunanistan milli takımının formasını bugüne kadar 25 defa giymiştir. Milli forma ile bir gol atmıştır. Güncel Transfermarkt değeri 5.5 milyon Euro’dur.

Biraz da oyuncunun kulüp kariyerinden bahsedelim! Manolis Siopis, futbola Yunanistan’ın dev kulüplerinden birisi olan Olimpiakos’ta başladı. Ardından, ülkesinde farklı kulüplerde forma giydi. 2019 yılının Temmuz ayında 500 bin Euro karşılığında Alanyaspor’a transfer olarak Türkiye’ye ilk adımını attı. Akdeniz temsilcisinde iki sezon boyunca forma giydi. Trabzonspor, bu oyuncuyu 2021 yılının Ağustos ayında Alanyaspor’a bir milyon Euro ödeyerek kadrosuna kattı.

Manolis Siopis, Trabzonspor’da geçirdiği iki sezon boyunca toplam 77 maçta forma giydi.