MANCHESTER UNİTED ‘DA KALEDE KİM OLACAK?

İngiliz ekibi Manchester United’ın Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih ve Galatasaray maçlarındaki kötü performansı üzerine Premier lig de de yediği hataları goller sonrasında eleştiri okları kaleci Andre Onana’ya çevrildi. Kamerunlu file bekçisinin performansından memnun olmayan İngiliz ekibinin taraftarları, kalede Altay Bayındır’ı görmek istiyor.

PREMİER LİG’DE SEZONA KâBUS GİBİ GİRDİKTEN SONRA ŞAMPİYONLAR LİGİNE’DE KÖTÜ BAŞLANGIÇ

Premier Lig’de sezona kabus gibi giren Manchester United, Şampiyonlar Ligi’ne de Bayern Münih ve Galatasaray mağlubiyetleri ile başladılar.

Galatasaray’la aynı grupta yer alan Kırmızı Şeytanlar, Alman devi Bayern Münih’e 4-3 mağlup olurken sarı kırmızılı temsilcimize ise 3 – 2 mağlup olan İngiliz ekibinde kaleci Andre Onana eleştilerin odak noktası haline geldi.

Bayern Münih maçında yediği hatalı golle tepkilerin odağına yerleşen 27 yaşındaki kaleci maç sonu açıklamasında ”Manchester’daki başlangıcım pek iyi olmadı. İstediğim gibi başlayamadım ve bugün oynadığım en kötü maçtı. Bugün kazanamadıysak bu benim yüzümdendi. Takım, yaptığım hata yüzünden mağlup oldu.” ifadelerini kullandı.

Kamerunlu file bekçisini yoğun şekilde eleştiren Ada basını ve Manchester United taraftarı, artık kalede Onana‘nın yerine Altay Bayındır’ın oynaması gerektiği görüşünde birleşiyor.

Andre Onana, bu sezon kalesine gelen 12 şuttan 9’unda gol yedi.

27 yasındaki tecrübeli file bekçisi bu yaz transferinde İtalyan ekibi Inter den 52 milyon Euro üzerinde bir bonservis bedeli ödenerek kadroya katılmıştı. 2028 yılına kadar da İngiliz ekibi ile sözleşmesi devam eden Kamerun lu file bekçisini İngiliz ekibinde zor günler onu bekliyor.

İngiliz taraftarlarının performansından memnun olmadıkları 27 yasındaki tecrübeli file bekçisi André Onana tamamen hedef haline gelirken kırmızılar da taraftarlar artık yedek kaleci Altay Bayındır ın kaleye geçmesini istiyorlar.

MANCHESTER UNİTED

TEKNİK EKİP ALTAY BAYINDIR DEĞERLENDİRİYOR

İngiliz ekibinde Altay Bayındır ın fora giymesi için teknik ekip çalışmalarına devam ediyor. Transferin son gününde takıma katılan ve uyum süreci geçiren file bekçisi için taraftarlar artık onu kalede görmek istiyor.

27 yasındaki tecrübeli file bekçisi André Onana nı düşen performansı sonrasında hem yönetim hem de Teknik ekip kalede bir karar vermesi bekleniyor.

ALTAY BAYINDIR BİR ŞANSI FAZLASI İLE HAK EDİYOR

27 yasındaki tecrübeli file bekçisi André Onana nı düşüşteki formu akıllara, yedekte bekleyen Altay Bayındır’ı getirdi.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’den transfer edilen genç eldiven, bir süredir yedek kulübesinde şans bulmak için bekliyor. Ada basını daha önce Altay’ın, hiç olmazsa ocak ayında Onana Afrika Uluslar Kupası’na gittiğinde kaleyi devralması bekleniyor.

Ancak kulüpte ortaya çıkan durum, takımın bir numaralı kalecisini, gelecek planlaması konusunda değişikliklere itmiş gibi görünüyor. Deneyimli file bekçisinin Kırmızı Şeytanlar’da kaleyi kaptırmamak için dev turnuvadan bile vazgeçme noktasına geldiği ortaya çıktı.