Manchester City Abdülkadir Ömür İle İlgileniyor

Trabzonspor, 2021 – 2022 sezonunda gösterdiği başarılı performans ile Avrupa spor camiasından da övgüler almaya devam ediyor. Bordo Mavili ekipte Abdülkadir Ömür, yeşil sahada gösterdiği performans ile Manchester City’nin de ilgisini çekti. İngiliz devinin teknik adamı Pep Guardiola’nın 22 yaşındaki genç yetenek ile görüntülü olarak internet üzerinden görüştüğü öğrenildi. İşte Karadeniz devinin başarılı oyuncusunun kariyerinden son dakika gelişmeleri…

Geçtiğimiz sezondan beri sadece 1 kez yenilgi yaşayan Bordo Mavili ekip, Spor Toto Süper Lig’de 18. hafta itibari ile sahip olduğu 45 puan ile liderlik koltuğunu kimseye bırakmıyor. Karadeniz devini 36 puana sahip olan İttihak Holding Konyaspor takip ediyor.

Fırtına’nın gösterdiği bu başarıda Abdulkadir Ömür’ün başarılı performansının yadsınamayacak ölçüde katkısı bulunuyor. 22 yaşındaki genç yetenek Manchester City’nin de ilgisini çekmiş durumda. Orta saha oyuncusunun İngiliz ekibinin teknik direktörü Josef Guardiola ile internet üzerinden görüştüğü öğrenildi.

Ömür’e 23 Milyon Euro Değerinde Teklif

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu 30 Haziran 2021 tarihinde verdiği demeçlerde Abdülkadir Ömür ile ilgilenen takımlar olduğunu ve içlerinden bir tanesinin 23 milyon Euro teklif sunduğunu ifade etmişti. Başkan Ağaoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni açıklamada Yusuf Yazıcı’nın Lille’e gitmesinin ardından 22 yaşındaki yıldıza bu teklifin geldiğini belirtti.

Abdülkadir Ömür, 2015 senesinden bu yana Karadeniz devinde forma giyiyor. Orta saha sağ oyuncusu, Trabzonspor altyapısında yetişti. 1,68 metre boyundaki sporcu, aynı zamanda orta saha sağda da son derece başarılı ve aktif olarak sol ayağını kullanıyor.

Zoom Üzerinden Görüşmüşler

Alınan duyumlara göre Bordo Mavili ekibin başarılı oyuncusu Abdülkadir Ömür, Manchester City’nin teknik direktörü Josef Guardiola ile zoom üzerinden görüşme sağladı. Yapılan görüşmenin detayları tam olarak bilinmese de 22 yaşındaki genç yeteneğe Lionel Messi benzetmesi yapıldığı söylendi.

Josef Guardiola, daha önce Barcelona’da da çalışmıştı. Deneyimli çalıştırıcı, görüşme boyunca Abdülkadir Ömür’ü övdü. Guardiola aynı zamanda orta saha sağ oyuncusunun Manchester City’ye gelmesi halinde onu Lionel Messi seviyesine çıkartacağına dair söz verdi.