Konyaspor Elemeyi Rövanşa Taşıdı

UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. Ön elem maçının ilk ayağında deplasmanda sahaya çıkan Konyaspor ülkeye beraberlik sonucu ile döndü. Lihtenştayn temsilcisi Vaduz ile rakip olan Konyaspor rakibinin evinde 4 Ağustos Perşembe akşamı saat 21.00’de maça başladı. 

Maçta karşılıklı olarak bir gol atıldı ve skor 1-1’lik eşitlik ile tamamlandı. Her iki takımda ilk maçı kazanıp rövanş maçına rahat çıkmak isterken maç sonucu beraberlikten öteye gidemedi. Maçın gollerini ise; Vaduz’un golü 72. dakikada Franklin Olanitori Sasere’den Konyaspor’un golü ise 88. dakika Muhammet Demir’den geldi. 

Konyaspor’da Hedef Evinde Mutlak Galibiyet

Teknik direktör İlhan Palut bu deplasman maçına ekibi ile beraber çok çalıştı fakat maç sonucu bekledikleri gibi olmadı. Ülke temsilcimiz maça istekli başlamış olsa da ilk yarıda gol bulamadı ve ikinci yarıda da beraberlik golünü maçın son dakikalarında buldu. 

Kendi evinde oynanacak olan rövanş maçı 11 Ağustos Perşembe akşamı oynanacak. İlhan Palut ve öğrencileri bu maçı mutlak bir şekilde kazanmak istiyorlar. Hem taraftarlarının önünde hem de rakiplerini gördükten sonra oynanacak olan bu maçı farkla kazanmak isteyen Konyaspor’un hedefi Süper Lig ile beraber UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde de mücadele etmek ve maçlara çıkmak.

Maçın ilk yarısında hiç gol olmadı. Oldukça sessiz geçen ilk yarıda gol pozisyonları ve atakları olsa da sonuçlar yeterli olmadı ve ağlar bir türlü havalanmadı. Her iki takımda ilk yarıda, ilk 45 dakika içerisinde çok aktif olamasa da savunmaları ile konuştular. 

Konyaspor’un Tek Golü 88. Dakikada

Konuk takım Konyaspor’un maç boyunca tek bir golü oldu. Maçın sessiz geçen ilk yarısından sonra ikinci yarının başlangıç kısımları da sessiz geçti. Maçın ilk golü ev sahibi Lihtenştayn temsilcisi Vaduz’dan geldi. 

Franklin Olanitori Sasere’den gelen gol 72. Dakikada ağlar ile buluştu. Maçta atılan ilk golden çok kısa bir süre sonra 88. Dakikada konuk takım Konyaspor skoru beraberliğe getirdi. Maçın ikinci ve beraberlik golü de 88. dakika Muhammet Demir’den geldi. 

Böylece her iki takımda tek golle maçı tamamladı ve tur geçme durumunu her iki takımda da rövanş maçına bırakmış oldu. Rövanş maçı 11 Ağustos Perşembe akşamı Konyaspor’un ev sahipliğinde oynanacak.