Karadeniz Modası Kasket

Karadeniz temsilcisi Trabzonspor fırtına gibi esmeye devam ediyor. Abdullah Avcı’nın gelişi il birlikte büyük bir çıkış yakalayan bordo mavili takım bu yıl 20 maksimum puanının 28’ini aldı. Zirveyi zorlamaya devam eden Karadeniz temsilcisi Süper Lig’ iyi bir başlangıç yapamamıştı.

Süper Lig’de teknik direktör değişikliği sonrasında Abdullah Avcı ile birlikte adeta bambaşka bir takım olan Trabzonspor müthiş bir çıkış yakaladı. Karadeniz temsilcisi 2021 yılında gösterdiği performans ile “kayıp” denilen sezona eri döndü ve diğer rakiplerini geçerek zirveyi sallamaya başladı. Bordo mavili takım bu yıl çıktıkları 10 karşılaşmada 9 galibiyet ve 1 beraberlik elde etti. Maksimum 30 puanın 28’ini hanelerine ekledi. Sadece alt sıralardan çıkmadılar, şampiyonluk yarışına da ortak oldular.

30’da 28 Puan

İstanbul temsilcilerine iyice yaklaşan Karadeniz ekibinde, camianın hedefi şampiyonluk oldu. Teknik direktör Abdullah Avcı ise kaç galibiyet olduğunu saymadığını her maç daha iyi oyun oynadıklarını ve önemli olanın iyi oyun oynamak olduğunu söyledi.

Fırtına’nın teknik direktörlük görevini üstlenen Abdullah Avcı 17 lig maçından 13 galibiyet çıkarmayı başardı. 3 kez beraberlik alırken sadece 1 kez yenilgi gördü. Topladığı 42 puan ile de zirveye gözünü dikti. Ligin ilk 8 haftasında 0,75 puan ortalaması ile oynayan Trabzonspor, Abdullah Avcı sonrasında bambaşka bir takım oldu ve 2.47 gibi müthiş bir puan ortalamasına yükselmeyi başardı.

Abdullah Avcı sayesinde saha içinde yaptıkları değil saha dışında da şehir birbirine kenetlendi. Ahmet Suat Özyazıcı’nın taktığı kasket ile kameralar karşısına çıkan usta hoca Abdullah Avcı bu yönü ile de bir araya getirdi. Şehirde keyifler yerine geldi.

Avrupa’da 3. Takım

Abdullah Avcı yönetimi ile birlikte süper Lig’de iyi bir çıkış yapan Trabzonspor galibiyet serisini ise 7 maça çıkarırken yenilmezlik serisini 10 maça çıkardı. Bordo mavili takım 10 maçlım periyotta ligde 28 puan ile en fazla puan toplayan takım oldu. Avrupa’nın en iyi 10 liginde ise 3. Sırada kendine yer buldu. Karadeniz temsilcisi Avrupa’nın en iyi 10 ligi olan İspanya, İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa, Türkiye, Rusya, Portekiz, Belçika

ve Ukrayna liglerinde son 10 maçta en iyi form tutan Türk takımı olmayı başardı.