Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda Çeyrek Final Heyecanı Başladı

Bu yaz voleybol severlerin merakla beklediği turnuvalardan birisi de Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası! 15 Ağustos 2023 günü başlayan turnuvaya dört ülke ev sahipliği yapıyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Türkiye C Grubu’nda mücadele ediyor. Milli takımımız, gruptaki beş maçını da kazandı. Gruptan lider olarak çıktı. Son 16 turundaki rakibi Belçika oldu. Belçika’yı da 3-1 mağlup etti.

29 ve 30 Ağustos 2023 günü, Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda çeyrek final heyecanı yaşanacak. Gelin, turnuvanın son durumuna bir göz atalım!

İtalya Fransa’yı Rahat Geçti

Çeyrek final etabının ilk maçında İtalya ile Fransa ile karşı karşıya geldi. 29 Ağustos 2023 Salı gününün programında yer alan maç TSİ 22.00’de başladı. Takdir edersiniz ki, İtalya ile Fransa arasında ciddi bir kadro kalitesi farkı mevcut! Voleybol severler, İtalya’nın bu maçı rahat bir şekilde kazanacağını düşünüyorlardı. Böyle düşünenler yanılmadılar. İtalya, maçtan 3-0’lık galibiyet ile ayrıldı. Setler, İtalya’nın 25-14, 29-27 ve 25-13’lük üstünlüğü ile sona erdi.

İtalya – Fransa maçının en skorer ismi Ekaterina Antropova oldu. Paola Egonu’yu yedek bırakan 2003 doğumlu pasör çaprazı, maçı 14 sayı ile tamamladı. Kendisine atılan 18 pasın yedisini sayıya çevirdi. Buna ek olarak, takımına altı blok ve bir de servis sayısı kazandırdı. 2000 doğumlu smaçör Elena Pietrini maçı 13 sayı ile tamamladı. 11 hücum, bir blok ve bir de servis sayısı alan genç oyuncu, formuyla dikkat çekti.

Hollanda Bulgaristan Karşısında Zorlanmadı

Bir diğer çeyrek final maçında Hollanda ile Bulgaristan karşı karşıya geldi. Bu maçın favorisi de tahmin edebileceğiniz üzere Hollanda idi. Bulgaristan, bu noktaya kadar iyi gelmişti. Ancak, çeyrek final sonrası, onlar için pek mümkün değildi. Hollanda, Bulgaristan’ı 3-0 mağlup etti. Setler; 25-11, 25-13 ve 25-19 sona erdi. Hollanda, Bulgaristan’ın yirmili sayılara ulaşmasına dahi izin vermedi.

Hollanda – Bulgaristan maçının en skorer ismi Juliet Lohuis oldu. Deneyimli oyuncu, maçı 17 sayı ile bitirdi. Geçtiğimiz sezonu Vakıfbank’ta geçiren Nika Daalderop da takımına 16 sayı kazandırdı. 13 hücum ve üç blok sayısı ile dikkatleri üzerine çekti.

Türkiye – Polonya Maçı Merakla Bekleniyor

Milli takımımız, 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü TSİ 18.00’de Polonya ile karşı karşıya gelecek. Türkiye, Polonya’yı geçtiği takdirde kendisini yarı finalde bulacak. Hatta, yarı finaldeki rakibi İtalya olacak. Voleybol severler, bu maçı merakla bekliyorlar. Her iki takım da bir hayli iddialı! Maç, Melissa Vargas ile Magdalena Stysiak’ın rekabetine sahne olacak. Ayrıca, orta oyuncularımıza bu maçta çok iş düşüyor.

Bir diğer çeyrek final maçında Sırbistan ile Çekya karşı karşıya gelecek. 30 Ağustos 2023 Çarşamba gününün programında yer alan maç saat 21.00’de başlayacak.