İtalyanlar Olimpiu Morutan’dan Vazgeçmiyorlar

Galatasaray, 2022 – 2023 sezonu öncesinde kadrosunu 13 yeni futbolcu ile takviye etti. Söz konusu futbolcuların gelmesi, bazı isimlerin de ayrılması anlamına geliyordu. 2021 – 2022 sezonu öncesinde Galatasaray’a katılan Alexandru Cicaldau ve Olimpiu Morutan beklentileri karşılayamamışlardı. Teknik direktör Okan Buruk, yönetime her iki futbolcuyu da kadroda düşünmediğini iletti. Galatasaray yönetimi de oyuncuları kiralama yoluna gitti.

Olimpiu Morutan İtalya’da Güzel Bir Sezon Geçirdi

Olimpiu Morutan’ın yeni adresi Serie B ekiplerinden Pisa oldu. Söz konusu kulüpte bir yıl süreyle kiralık oynayacak olan Rumen futbolcunun performansı fazlasıyla merak ediliyordu. Galatasaray’daki günleri hayal kırıklığı olan genç oyuncu, İtalya’nın kendisi için iyi bir şans olacağını düşünüyordu. Olimpiu Morutan, 2022 – 2023 sezonunda Pisa forması ile Serie B’de 35 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 351 dakika kaldı. 25 maça ilk 11’de başlarken on maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Güzel performansını altı gol ve sekiz asist ile süsledi. Oyuncunun kiralık sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona eriyor.

Aleksandar Kolarov Olimpiu Morutan’ın Takımda Kalmasını İstiyor

Olimpiu Morutan’ın durumu belirsizliğini koruyor. Teknik direktör Okan Buruk, oyuncunun vatandaşı Alexandru Cicaldau ile beraber yeni sezon hazırlıklarına katılacağını söylemişti. Ancak, bu durum, oyuncunun 2023 – 2024 sezonunda Galatasaray’da olacağı anlamına gelmiyor. Galatasaray’ın yabancı sınırından dolayı oyuncu ile yollarını ayırma ihtimali bir hayli kuvvetli!

Pisa, yeni sezon öncesinde sportif direktörlük görevine kısa süre önce futbolu bırakan Aleksandar Kolarov’u getirdi. Bir döneme damga vuran ünlü sol bek, kariyerine sportif direktör olarak devam edecek. Aleksandar Kolarov’un ilk icraati Olimpiu Morutan ile ilgiliydi. Genç oyuncuyu çok beğenen Aleksandar Kolarov, önümüzdeki günlerde Galatasaray’ın kapısını çalacak. Oyuncunun bonservisini almak adına girişimlerde bulunulacak. Sarı kırmızılı kulübün Olimpiu Morutan’ı düşük bir bonservis bedeli karşılığında bırakmaya niyeti yok! Oyuncu için en az 5 milyon Euro istenmesi bekleniyor.

Rumen Oyuncu Galatasaray’a Alışamadı

Galatasaray, Olimpiu Morutan’ı 2021 yılının Ağustos ayında 4.2 milyon Euro karşılığında transfer etti. Genç oyuncunun Galatasaray’da fark yaratması bekleniyordu. Rumen futbolcu, 2021 – 2022 sezonunda Süper Lig’de Galatasaray formasıyla toplam 26 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 44 dakika kaldı. 13 maça ilk 11’de başlarken 13 maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Üç gol atıp üç asist yapabildi. Bunun yanı sıra, 2021 – 2022 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 41 maçta görev yaptı. Sahada bin 969 dakika kaldı. Dört gol atıp beş asist yaptı.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere 2021 – 2022 sezonu, Galatasaray için çok kötü geçti. Sarı kırmızılı takım, sezonu 13’üncü sırada tamamlayarak ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. Olimpiu Morutan da Galatasaray’a alışamadığı için iyi bir performans ortaya koyamadı.