Trabzonspor

İşte Trabzonspor’un Yeni Teknik Direktörü

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor Hüseyin Çimşir ile yollarını ayırdıktan sonra yeni sezon için teknik adam arayışına girdi. Birçok teknik adam ile görüşme yapan ve listesinde birçok ünlü teknik direktör bulunan Karadeniz ekibi son kararını verdi. Trabzonspor yeni sezonda takımı Eddie Newton’a teslim edeceğini açıkladı.

Süper Lig ekibi, takımın başına A Takımın antrenörü olan ve takımı yakından tanıyan Eddie Newton’ı getirdi. Kulüple Hüseyin Çimşir’in yollarının ayrılması döneminde takımı devralan teknik adam sezonun tamamlanması aşamasında görev yaptı. Sezonun ve kupa maçının bitmesinin ardından önümüzdeki yılın planlamasının yapılması aşamasında ilk olarak teknik direktörün kesinleşmesi gerektiği için Eddie Newton ile devam kararı alındı.

Kulüp Tarafından Açıklama Yapıldı

Yeni teknik direktör olarak Eddie Newton’ın adının kesinleşmesinin ardından Trabzonspor kulübü tarafından yapılan açıklamada A Takımın antrenörü Eddie Newton’ın takımın başına yeni teknik direktör olarak getirildiği belirtildi ve teknik adama başarılar dilendi.

48 yaşındaki yeni teknik adam Hüseyin Çimşir’in ardından iki maçta takımın başında görev aldı. Bu maçlarda Kayserispor’u mağlup edilirken kupa maçında da Aytemiz Alanyaspor’u yenerek kupayı kazandı.

Güncel Yazılar