Galatasaray’da Sarı Kart Sınırı Oyuncuları Dikkat

Galatasaray, Süper Lig de 34. haftasında İstanbulspor ile önemli bir viraj da karşı karşıya geldiler. Sarı kırmızılı takım şampiyonluk için artık son haftalara İstanbulspor karşısında alınan 3 puan ile rahatladılar.

Sarı kırmızılı takıma İstanbulspor karşısında zaferi getiren gollerin ikisini de Arjantinli yıldızı M. Icardi den geldi. Rakibini 2 – 0’ lık net skor ile mağlup eden Galatasaray şampiyonluk yarışı içinde artık çok rahatladılar. En yakın rakibi olan Fenerbahçe olası Trabzonspor maçına kaybedeceği puanlar ile sarı kırmızılı takım için son hafta daha kolay olacak.

Galatasaray İstanbulspor karşısında kart cezası nedeni ile dikkat etmesi gereken oyuncuları kartsız karşılaşmayı tamamlayarak haftaya Sivas maçına sahada ola bilecekler.

Sarı kırmızılı Galatasaray‘da Sivas maçı öncesinde Mauro Icardi, Kerem Aktürkoğlu, Milot Rashica ve Sergio Oliviera sarı kart sınırında olan isimlerdi. Bu isimler kartsız olarak karşılaşmayı tamamlarken gelecek hafta için takımları ile ilk 11 de yer alacaklar.

Galatasaray için kayıplardan birisi İtalyan golcüsü N. Zaniolo oldu. Karşılaşmanın 69’ dakikasında oyuna dahil olan İtalyan golcü Nicolo Zaniolo’ Mehmet Yeşil’e yaptığı faul sonrasında kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Gelecek hafta Sivas karşısında olmayacak oyuncu için direk kırmızı kart gördüğü için 2 hafta sarı kırmızılı formayı da giyemeye bilir.

GALATASARAY OYUN DİSİPLİNİNDEN KOPMADI

Sarı kırmızılı takım süper lig de son haftalara doğru girdikleri şampiyonluk yarışında İstanbulspor karşısında hata yapmadan oyun disiplininden kopmadan panik yapmadan sahadan 2 – 0 ‘ lık galibiyet ile ayrıldılar.

Oyun disiplininde kart sınırında olan isimler Mauro Icardi, Kerem Aktürkoğlu, Milot Rashica ve Sergio Oliviera akıllıca bir oyun ile takımına destek olurken ikili mücadeleler de ise öyle kart görüp cezalı duruma düşerim diye hiç çekinmeden ikili mücadeleler de rakibi ile omuz omuza yer aldılar.

Galatasaray ‘ da İstanbulspor maçında kart sınırında olan isimlerinden Sergio Oliviera’ yı teknik adam Okan Buruk ikinci yarının hemen başında oyundan alarak o riski biraza daha indirdi. Orta sahada zaman zaman ikili mücadeleler de İstanbulspor temaslı oyunu severken Portekizli oyuncusu da bu mücadelede kart görmemesi için gelecek hafta ki karşılaşmaları düşünerek oynadı.

Kart cezalısı olan sadece M. Icardi’ yi 90’ dakika sahada tutan Okan Buruk, Kerem Aktürkoğlu, Milot Rashica ‘yı da ikinci yarıda oyundan alarak oyuncularını kart görmesini isteemdi.

ZANİOLO ÇOK HIRÇIN

Sarı kırmızılı takım da İtalyan golcüsü Zaniolo ikinci yarıda 69’ dakikada oyuna dahil olan oyuncu 75’ dakikada kırmızı kart görerek oyundan atıldı.

Oyuna girmeden de sinirli olan İtalyan golcü gereksiz yaptığı bir müdahale sonrasında kırmız kart görerek takımını eksik bıraktı. Son haftalara girilirken bu yaptığı onu bir hayli geriye götürecek.