Fenerbahçe’de İsmail Kartal Kolları Sıvadı

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de Türkiye kupası finali sonrasında Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus ile yollarını ayrılmışlardı.

1 yıllık kontrat ile sarı lacivertli takımın başına geçen Portekizli teknik adam süper lig de istenileni yapamamış olsa da Fenerbahçe’ ye uzun yıllar sonra kupa kazandırarak yolları ayırmış oldu.

Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus sarı lacivertli takımdan ayrılması ardından yerine sarı lacivertli takımın en önemli teknik direktör adayları arasında yer alan isimlerden birisi olan 62 yasında olan tecrübeli teknik adam İsmail Kartal ile anlaşılarak takımın başına getirildi.

Fenerbahçe’ yi iyi tanıyan alt yapısını bilen sıfırdan çıkmış bir teknik adam olarak kariyerinde sarı lacivertli takıma her zaman hizmet etmek için can atan isimlerden birisi olan İsmail Kartal hac ziyareti için gittiği Mekke’den İstanbul’a döner dönmez Samandıra’da çalışmalara başladı.

62 yasındaki tecrübeli teknik adam İsmail Kartal teknik ekibiyle birlikte sabaha kadar tesislerde kalarak, eksikleri tespit etti. Sezon öncesine elindeki oyuncuların analizlerini sıkı bir sekil de takip eden tecrübeli isim yeni sezonun Fenerbahçe‘sini oluşturmak için adımlarını atacak olan deneyimli hoca, yönetime transfer için şimdiden bir liste verdi.

Başkan Ali Koç‘un da tam desteğini arkasına alan İsmail Kartal takımın eksiklerini kısa sürede analiz edip yönetime sunan tecrübeli isim transfer listesini de başkana ileterek istediği bölgelere oyuncu transferleri için düğmeye basılmasını istedi.

FENERBAHÇE İLK KEZ DOĞRU HAMLELER YAPARAK SEZONA BAŞLIYOR

Ali Koç başkanlığından beri bir türlü kendi için de krizleri aşamayan sarı lacivertli takım da bu sezon tam istedikleri gibi başladılar.

Geçen kötü sezonun ardından sezona Türkiye Kupası ile veda ederek aslında iyi bir son yaptılar.

Uzun süredir kupa kazanamayan sarı lacivertli takım da bu kupa çok iyi geldi. yeni sezon öncesinde Portekizli teknik adam ile yollar ayrıldıktan sonra yerine en doğru isim olan İsmail Kartal getirildi.

Tecrübeli hoca hem teknik hem de Fenerbahçe li birisi olacak camia ‘yı çok yakından bilen tanıyan birisi olan hoca takımı yeniden ayağa kaldıracak en doğru isim.

Transfer de kadroya uygun ise yarayacak isimlere yönelen ve düşünülmeyen isimleri de yollayarak başlayan Fenerbahçe yeni sezona doğru hamleler ile başladılar.

İSMAİL KARTAL’IN TEKNİK EKİBİ BELLİ OLDU

Sarı lacivertli takımın yeni teknik patronu olan İsmail Kartal ‘ın da yeni ekibi belli oldu.

Tecrübeli teknik adamın ‘ın ekibinde şu isimler olacak; Yardımcı Antrenörler: Recep Karatepe, Sercan Terzioğlu. Antrenör: Kemal Kurak. Kaleci Antrenörü: Haluk Kaplan. Performans Analiz: Kerem Güneş. Atletik Performans Antrenörü: Cengiz Sirkan.

Daha önceden de tecrübeli teknik adamın ekibinde yer alacağı söylenen Selçuk Şahin ile Egemen Korkmaz, teknik kadroda yer almadı.