Fenerbahçe Yeni Sezon Transfer Hazırlıklarına Başladı

Bu sezon şampiyonluk yarışında Galatasaray’ın gerisinde kalan sarı lacivertli takım Fenerbahçe gelecek sezon için çalışmalara başladılar.

Sarı lacivertli takım da sezon sonu gelmeden kadrosunda iç ve dış transferler için çalışmalara hızlı bir şekilde başladılar.

Sezon sonun da sözleşmesi bitecek ve kadroda tutmak istedikleri isimler ile görüşmelere başlayan sarı lacivertli takım henüz net bir ilerleme yapamadılar. Birçok isim ile masaya oturacak olan Fenerbahçe ‘ de ki belirsizlik biraz da gelecek olan başarı veya hüsran sonrasında takımın başında teknik adam Jorge Juses ‘in kalıp kalmayacağı da belli değil.

Bu belirsizlikler içinde sezon bitmeden çalışmalara başlayan sarı lacivertli takım gelecek sezon için kadro da eksik olan bölgeler için yeni isimler ile görüşmelere başlayarak sezon öncesinde hazırlık kampında takımın hazır olmasını istiyorlar. Transfer sezonunu erken bitirmek isteyen sarı lacivertli takım ismi çok geçen transferdeki Ryan Kent, Dinamo Zagreb’ten kaleci Dominik Livakovic ve Crystal Palace’dan golcü Wilfred Zaha yer alan isimler arasındalar.

RYAN KENT TRANSFERİ BİTTİ GİBİ

Sarı lacivertli takım transfer çalışmaları tam gaz devam devam ederken sol kanat için 26 yasındaki Ryan Kent ile yakından ilgilenen Fenerbahçe transferi bitirdiğini söyleye biliriz.

İskoç ekibi olan Glasgow Rangers ile sezon sonun da sözleşmesi de sona erecek olan 26 yasındaki sol kanat oyuncusu olan İngiliz Ryan Kent’ e sarı lacivertli takım 3 + 1 yıllık anlaşma üzerinde imzaların atıldığı söylenirken tecrübeli oyuncuya ise yıllık 1,7 milyon Euro yıllık ücret ödeyecekler.

Ryan Kent bu sezon takımın da 29 lig maçına çıkarken bunların 28’ inde ilk 11de başlayarak takımının önemli bir parçası olduğunu gösterdi. 29 lig maçında 3 gol 8 de asist yaparak takımına destek oldu.

FENERBAHÇE LİVAKOVİC TRANSFERİNİ BİTİRMESİ ZOR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ de gelecek sezon kalesini tecrübeli bir file bekçisine bırakmak istiyor. Fenerbahçe 2019 yılından beri takip ettiği 28 yaşında Hırvat kaleci Dominik Livakovic’ i tekrar gündemine aldılar.

Hırvat kaleci ile ilgili şartları öğrenene sarı lacivertliler kulübünün 10 milyon Euro bonservis bedeli istemesi ile beklemede kalmayı tercih ettiler.

Bu sezon Premier lige yükselen Burnley ‘in Hırvat kaleci ile yakından ilgilendiği de biliniyor ki büyük olasılık ile bu transferi de bitire bilirler.

ZAHA TRANSFERİ FENERBAHÇE’YE FAYDA SAĞLAMAZ

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin transfer görüşmelerinde bulunduğu 30 yasındaki Fildişi sahili sol kanat oyuncusu Wilfried Zaha hem istekleri hem de performansı ile Fenerbahçe’ nin golcüsü olması çok zor.

Tecrübeli isim kariyer sonuna geldiği için artık son imzasını da atacağından dolayı Fenerbahçe ‘ den 10 milyon Euro imza parası ve 5 milyon Euro yıllık ücret beklentisi transferin önünü tıkadı.

Performans gereği de sarı lacivertli takıma faydalı bir isim olacağını düşünmediğim Fenerbahçe bu oyuncuya kolay kolay tamam demez.