Fenerbahçe İki Yıldızı ile Yollarını Ayıracak

Takdir edersiniz ki, Fenerbahçe’nin oldukça geniş bir kadrosu bulunuyor. Hatta, bu durum, geçtiğimiz sezon Portekizli teknik direktör Jorge Jesus için zaman zaman dezavantaj haline geldi. Birçok futbolcu yeteri kadar süre alamadığı gerekçesiyle Jorge Jesus’a tavır koydu. Miha Zajc, Bright Osayi Samuel, Miguel Crespo ve Emre Mor gibi isimler süre alamadıkları için takımdan ayrılmak istediklerini yönetime bildirmişlerdi.

Enner Valencia ve Ezgjan Alioski Fenerbahçe’den Ayrıldılar

Sezonu 11 Haziran 2023 tarihindeki Başakşehir maçı ile kapatan Fenerbahçe’de birçok ismin takımdan ayrıldığını veya ayrılmak üzere olduğunu söyleyebiliriz. Vedasını açıklayan ilk isim Jorge Jesus oldu. Portekizli teknik adam önümüzdeki sezon yüksek ihtimalle Suudi Arabistan’da bir kulübü çalıştıracak. Bunun yanı sıra, geçtiğimiz sezonu gol kralı olarak tamamlayan Enner Valencia da beklenen bir karar ile Fenerbahçe’den ayrıldı. Onun da yeni adresi Brezilya’nın Internacional kulübü oldu. Geçtiğimiz sezonun başında kiralanan Ezgjan Alioski de kiralık sözleşmesinin bitmesiyle birlikte eski kulübüne geri döndü.

Miha Zajc Yüksek İhtimalle Takımda Kalacak

Fenerbahçe’de sözleşmesi sona eren bir diğer isim Miha Zajc! 2019 yılının Ocak ayından bu yana Fenerbahçe’de forma giyen Miha Zajc’ın durumu belirsiz! Kendisi, Jorge Jesus takımda kaldığı takdirde Fenerbahçe’de kalmayacağını ifade etmişti. Yönetim ise oyuncuyu yıllık bir milyon 200 bin Euro’ya ikna etmeye çalışıyordu. Miha Zajc, Fenerbahçe’den düşünmek için süre istemişti.

Portekizli teknik adam Jorge Jesus’un takımdan ayrılması, Miha Zajc’ın fikrini değiştirmesine neden oldu. 29 yaşındaki oyuncu, Fenerbahçe’nin teklifini yüksek ihtimalle kabul edecek. Bir başka deyişle, yeni sözleşmeye imza atacak. Bu durum, orta sahasında sıkıntı yaşaması muhtemel Fenerbahçe için ciddi bir avantaj!

Joao Pedro Takım Arıyor

Fenerbahçe, 21 Temmuz 2022 tarihinde hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Brezilyalı oyuncu Joao Pedro’yu kadrosuna kattığını duyurdu. Oyuncu için eski kulübü Cagliari’ye 4 milyon 680 bin Euro ödendi. 1992 doğumlu oyuncu ile üç yıllık sözleşme imzalandı.

Joao Pedro, bu sezon Süper Lig’de 20 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 963 dakika kaldı. On maça ilk 11’de başlarken on maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Dört gol atıp bir asist yapabildi. Kasım ayında ciddi bir sakatlık geçirdi. Sahalardan uzun süre uzak kaldı. 31 yaşındaki oyuncu, önümüzdeki sezon yüksek ihtimalle Fenerbahçe’de olmayacak. Kendisi ile bazı İtalyan kulüpleri ilgileniyor.

Joshua King Ayrılık Fikrine Sıcak Bakıyor

Fenerbahçe’nin sezon başında bedelsiz bir şekilde kadrosuna kattığı Joshua King, Süper Lig’de 16 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 841 dakika kaldı. Dokuz maça ilk 11’de başlarken yedi maçta oyuna sonradan giren isim oldu. O da Fenerbahçe’den ayrılabilir. Oyuncunun yeni adresi Suudi Arabistan olabilir.