Fenerbahçe Bu Sezon Sakatlıklardan Çok Çekti

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk yarışı içinde yoluna devam ederken lider sarı kırmızılı takımın arkasında takiplerini sürdürüyorlar.

Süper lig de şampiyonluğa en çok yaklaşılan bu sezon da bu kez sarı lacivertli takımın peşini sakatlıkla bırakmıyor.

Bu sezon sarı lacivertli takım da 23 oyuncusu sakatlıkları nedeni ile bu önemli sezonda takımlarını yalnız bırakmak zorunda kaldılar.

Sezonun bitmesine kısa bir süre kala en çok sakatlığın hatanın kabul edilemeyeceği son düzlükte sarı lacivertli takım da sakatlık kervanına son katılan isim 25 yasındaki Macar stoper Attila Szalai oldu.

HER MAÇ FARKLI OYUNCULAR ÜZERİNE SAKATLIK TAKIMI GERİ GÖTÜRÜR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ de Portekizli teknik adam Jorge Juses ile bu sezon her maç için farklı bir oyuncu grubu ve ilk 11 ile çıktı. Farklı oyuncu grubu ve üzerine de sakatlıklar ile neredeyse 23 oyunun en az 1 maç kaçırdığı süper lig yarışında takımın geriye doğru düşmesine neden oluyor.

Sakat oyuncularının yanına her hafta farklı ilk 11 ile sahada olunması da takımın sahaya yansıtacakları oyunun kalitesini de düşürüyor.

Süper lig de şampiyonluk yarışı içinde olan bir takımın bu kadar çok ilk 11 de oyuncu değişikliği ve sakat oyuncusunun çok olması sarı lacivertli takımı ister istemez şampiyonluk yarışı içinde geriye doğru itmiş oluyor.

FENERBAHÇE’DE BU SEZON SAKATLIK YAŞAYAN OYUNCULARI

Bu sezon sarı lacivertli takım da 23 oyuncusu sakatlıkları nedeni ile takımlarına en az 1 maçta yalnız bırakmak zorunda kaldılar.

Süper lig de şampiyonluk yarısının kızıştığı sezon sonuna doğru sarı lacivertli takım da sakatlık kervanına son katılan isim 25 yasındaki Macar stoper Attila Szalai oldu.

Sarı lacivertli takımın savunmada ki en önemli güvenilir isimlerinden birisi olan Macar stoper Attila Szalai bu sezon sadece Alanya maçında cezası nedeniyle takımını yalnız bırakmıştı ki o maçta da Fenerbahçe zor güç kazanırken savunmanın kalesinde gördükleri gol de hatası çok olmuştu. Macar oyuncu, sağ diz yan bağlarındaki ödem ve esneme nedeniyle 1 hafta sahalardan uzak kalacak.

Fenerbahçe’ de kaleyi koruyan İrfan Can, sezonun ilk yarısındaki Karagümrük, Sivas ve Giresunspor karşılaşmalarını sakatlık sebebiyle kaçırmıştı. Takımın kaptanlığı yapan Altay Bayındır ise 10 Nisan’daki Karagümrük mücadelesi sonrası bel fıtığı ameliyatı olarak sezonu kapamıştı.

Ocak ayında kadroya katılan Hollandalı sol bek Jayden Oosterwolde 3 karşılaşmada uzun süre takımını yalnız bırakmıştı.

10 numara pozisyonun da oynayan Lincoln Henrique dizindeki çapraz bağlar yırtıldığı için sezonu kapattı.

Sezon başında büyük umutlar ile kadroya katılan Brezilyalı hücum oyuncusu Joao Pedro hem diz hem de bileğinden sakatlanarak 9 karşılaşmada yer almazken son haftalar da attığı goller ile takımının en önemli isimlerinden oldu.

Sarı lacivertli formadan en çok uzak kalan ise Norveçli golcü Joshua King oldu. 22 mücadelede takımdan ayrılan golcü oyuncu takımına katkı sağlayamadı.