Eski Trabzonspor’lu Onur Kıvrak’tan Çarpıcı Açıklamalar

Onur Kıvrak

Trabzonspor’un eski kaptanı ve kalecisi Onur Recep Kıvrak, kendisine Instagram’dan yöneltilen soruları yanıtladı ve önemli açıklamalarda bulundu. Çarpıcı açıklamalarda bulunun başarılı eldiven, yıllar önce Manshester United’ın kendisini transfer etmek istediğini söyledi. Instagram üzerinden kendisine Trabzonspor‘dan ayrıldıktan sonra hangi takımlardan teklif aldığı ile ilgili bir soru soruldu.

Onur Recep Kıvrak, Trabzonspor‘dan ayrıldıktan sonra birçok Süper Lig takımından teklif aldığını belirtti. 2010-2011 yılında Trabzonspor ile Liverpool Avrupa sahnesinde karşı karşıya gelmişti. Bu maçta adından oldukça söz ettiren Trabzonspor’un eski kalecisi Onur Recep Kıvrak, bu maçtan sonra kulübünün kendisine Manchester United’ın kendisini transfer etmek istediğini belirtti. Başarılı eldiven, o dönem henüz sezonun başında oldukları için, böyle bir transferin ancak sezon sonunda gerçekleşebileceği söylendi dedi. Fakat daha sezon içerisinde yaşadığı sakatlıktan dolayı bu transferin gerçekleşmediğini vurguladı. 

Teknik Direktör Olmak İstemiyor

Trabzonspor’un eski kaptanı ve kalecisi Onur Recep Kıvrak, kariyerinde teknik direktör ya da antrenör gibi görevler almak istemediğini söyledi. Kıvrak, ilerleyen dönemlerde sadece Trabzonspor’da yönetici olmak istediği gibi düşünceleri olduğunu belirtti.

Trabzonspor Lig’de Daha İyi Yerlere Gelecek

Bilindiği üzere Trabzonspor bu sene Süper Lig’e istediği gibi bir başlangıç yapamadı. Lig’de üst üste puan kayıpları yaşadı. Geçen sene kıl payı kaçan şampiyonluktan sonra birçok oyuncusunuda kaybetti. Olaylı bir şekilde Trabzonspor’dan Leipzig’e transfer olan Sörloth giden oyuncuların başında geliyordu. Fenerbahçe’nin de Sosa ve Novak’ı transfer etmesi, bordo mavili takımdaki dengeleri iyice değiştirdi.

Sezona Eddie Newton ile başlayan Karadeniz ekibi 8 hafta sonra onunla da yollarını ayırdı. Geçtiğimiz hafta takımın başına gelen Abdullah Avcı, bordo mavili ekip ile ilk galibiyetini almayı başarmıştı. Trabzonspor’daki durumlar sezon başından beri böyle olunca, Onur Recep Kıvrak Trabzonspor’un bu sezonki durumuyla alakalı da değerlendirmelerde bulundu.

Başarılı eldiven, “Trabzonspor’da geçen yıl iyi bir ekip ruhu vardı ama maalesef şampiyonluğu kaçırdık. Bu yılki durumun aynısını 2011’de bizde yaşadık. 2011’den sonra takım dağıldı ve yeniden toparlanmak baya uğraştırdı bizi. İyi bir takım kurduktan sonra o takımı elde tutmak gerekiyor. Bu yıl başarılı olacağımızı düşünüyorum” dedi.