DJANİNY TRABZON’DA COŞTU

Süper Lig kapsamında yapılan 37. hafta mücadelesinde bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor evinde Lig’in flaş ekibi olan Fatih Karagümrük konuk etti. Bordo-mavili fırtına İstanbul temsilcisi rakibi Fatih Karagümrük’ü Djaniny’nin ayağından bulduğu 2 gol ile 2-0 devirirken genç ve yetenekli kaleci Uğurcan Çakır mücadelede yapmış olduğu kurtarışlar ile galibiyette önemli rol oynayan bir başka futbolcu oldu. Bordo mavili Karadeniz temsilcisi Süper Lig kapsamında yapmış olduğu 5 mücadelenin ardından üç puanı hanesine yazdırmayı başardı.

KARŞILAŞMADA İLK DEVRE

Karşılaşmada dakikalar 6’yı gösterirken gelişen ev sahibi Trabzonspor hücumunda Ekuban’ın sağ taraftan kesmiş olduğu ortada konuk ekibin savunmasından seken top pozisyonun devamında yine savunma tarafından uzaklaştırıldı ancak kısa düşen topa Nwakaeme uzaklardan sert bir vuruş yaptı ancak pozisyondan sonuç alınamadı. Mücadelenin 12 dakikasında gelişen bordo-mavili ekibin hücumunda kullanılan köşe vuruşunda Nwakaeme kaleye şutunu gönderdi ancak top auta çıktı. Pozisyonun devamında Trabzonsporlu oyunculardan itiraz gelince karşılaşmanın hakemi pozisyonu video yardımcı hakem aracılığıyla tekrar izledi ve penaltı kararını hükmetti.

Topun başına geçen golcü Djaniny top bordo mavili Karadeniz temsilcisi mücadelede 1-0 öne geçmeyi başardı. Karşılaşmanın 37 dakikasında ev sahibi ekip Trabzonspor 2 gole Çok yaklaştı. Kullanılan duran toptan içeriye kesilen ortada tecrübeli oyuncu Nwakaeme topu Kale önüne ancak bir başka yetenekli oyuncu olan Ekuban kapa istediği gibi vuramayınca pozisyondan sonuç alınamadı. Mücadelenin ilk devresinde başka önemli pozisyon olmayınca bordo-mavili Karadeniz temsilcisi soyunma odasına 1-0 üstünlük ile gitmeyi başardı.

MÜCADELEDE İKİNCİ DEVRE

Mücadelede dakikalar 55’i gösterirken gelişen konuk ekip Fatih Karagümrük hücumunda Ndao sıfır çizgisine kadar inerek topu ceza alanı içerisinde çevirdi salı bur Kaleye Bir şut gönderdi ancak yetenekli kaleci Uğurcan Çakır top kornere çelmeyi başardı. Mücadelede dakikalar 66 gösterirken bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Mücadele’deki 2 golü buldu. Konuk ekip Fatih Karagümrük’te orta sahaya yakın bir noktada kaleciye gönderilmek istenen pasta fırsatçılığı konuşturan golcü oyuncu Djaniny araya girmeyi başararak Fatih Karagümrük kalecisinin çalımladıktan sonra boş kaleye topu yuvarladı ve Trabzonspor karşılaşmada 2-0 öne geçti. Mücadelenin ikinci devresinde başka önemli pozisyon olmayınca Karadeniz temsilcisi mücadeleyi 2-0 kazanmayı başardı.