Deneyimli Teknik Adamlar Henüz Kendilerine Kulüp Bulamadılar

Süper Lig’de 2023 – 2024 sezonu, 11 Ağustos 2023 tarihinde başlayacak. Yakından takip edenlerin bildiği üzere 2022 – 2023 sezonu oldukça geç bitmişti. Maçlar, Haziran ayının ilk haftasına sarkmıştı. Futbolcular, daha az tatil yaptılar. Ancak, TFF, yeni sezonun başlangıç tarihinde herhangi bir değişiklik yapmamayı tercih etti. Çünkü, 2023 – 2024 sezonunun Mayıs ayı içerisinde bitmesi şart! 2024 yılının Haziran ayında Avrupa Şampiyonası düzenlenecek.

Süper Lig’de mücadele eden kulüpler, bir yandan da transfer çalışmalarını sürdürüyorlar. Birçok kulüp, yeni sezon öncesinde kadrosunu kaliteli ve deneyimli oyuncular ile güçlendirmeye çalışıyor. Bir de teknik direktör konusu mevcut! Gelin, şu ana kadar Süper Lig’de herhangi bir kulüp ile anlaşamayan teknik adamlara yakından bakalım!

Abdullah Avcı Bir Süredir Boşta!

2020 yılının Kasım ayında Trabzonspor’un başına geçen ve bu görevi 2023 yılının Mart ayına kadar sürdüren Abdullah Avcı, bordo mavili kulübün tarihine geçti. Trabzonspor’a 38 yıllık aranın ardından şampiyonluk kazandırdı. Uzun süreden bu yana Süper Lig’de takım çalıştıran Abdullah Avcı’nın böylesine büyük bir başarının mimarı olması dikkat çekiciydi.

Trabzonspor, 2022 – 2023 sezonuna büyük umutlar ile başladı. Takımın başındaki isim Abdullah Avcı idi. Ancak, Avcı, her ne kadar aksi için çok çabalasa da takımının kötü sonuçlar almasına bir türlü engel olamadı. Bordo mavili kulüp ile yolları sezon bitmeden ayrıldı.

Mart ayından bu yana boşta olan Abdullah Avcı’nın ismi kısa süre öncesine kadar Fenerbahçe ile anılıyordu. Hatta, Avcı’nın Fenerbahçe başkanı Ali Koç’a sunum yaptığı konuşuluyordu. Ancak, Fenerbahçeliler, sosyal medya aracılığıyla Abdullah Avcı’ya tepki gösterdiler. Daha önce Beşiktaş’ı ve Trabzonspor’u çalıştıran Avcı’nın Fenerbahçe’de olmasını istemiyorlardı. Söz konusu tepkilerden etkilenen Ali Koç, çareyi İsmail Kartal ile anlaşmakta buldu. Abdullah Avcı, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde önümüzdeki sezon herhangi bir kulüp takımını çalıştırmayacak. Ancak, bu durum, kendisinin görev almayacağı anlamına gelmiyor. Çünkü, Abdullah Avcı’nın ismi milli takım ile anılıyor.

Sergen Yalçın’ın Yeni Takımı Fazlasıyla Merak Ediliyor

Beşiktaş ile 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig’de şampiyonluk yaşayan Sergen Yalçın, uzun süredir herhangi bir takımda görev yapmıyor. Beşiktaş ile yolları 2021 yılının Aralık ayında ayrılan deneyimli teknik adamın ismi bir süre öncesine kadar Azerbaycan’ın Neftçi Bakü kulübü ile anılıyordu. Ancak, Sergen Yalçın, bu kulüp ile anlaşamadı. 51 yaşındaki teknik adamın Fenerbahçe’nin başına geçeceği söyleniyordu. Ancak, Fenerbahçe, İsmail Kartal ile çalışmayı tercih etti. Sergen Yalçın, 2023 – 2024 sezonunu boş geçirebilir.

Son olarak Galatasaray’ı çalıştıran Fatih Terim 1.5 yıldır boşta! Deneyimli teknik adamın bundan sonra takım çalıştırması zor gözüküyor. Aynı husus Mustafa Denizli için de geçerli! Ersun Yanal ise Anadolu kulüplerinden teklif bekliyor.