Cristiano Ronaldo’nun Tercihi

Cristiano Ronaldo Sudi Arabistan takımlarından Al Nassr takımına yıllık 75 Milyon Euro değerinde 2,5 yıllık sözleşme imzaladı. 22 Kasım 2022 tarihinde İngiliz takımı Manchster United ile sözleşmesi feshedilen Cristiano Ronaldo hangi takıma imza atacağı oldukça merak konusuydu. Ronaldo’nun tercihi futbol camiasını oldukça şaşırttı. Oldukça fazla takımla adı anılan Cristiano Ronaldo Al Nassr takımını tercih etti. Alman devi Bayern Münih, İspanyol devi eski takımı Real Madrid ve MSL liginden

Cristiano Ronaldo Parayı Mı Seçti?  Yoksa Ronaldo’nun Tercihi Değil Miydi?

Kansas City takımları ile görüşmeler yapan Cristiano Ronaldo Al Nassr takımını tercih etti. Menajer Sporting Jorge Mendes’in Sporting Lizbon, Chelsea ve Napoli takımına önerdiği ancak takımların Cristiano Ronaldo’yu transfer etmek istemediği de söyleniyor. Cristiano Ronaldo Al Nassr takımında eski Beşiktaşlı Talisca ve Vincent Aboubakar, eski Fenerbahçeli Luiz Gustavo ile birlikte top koşturacak. Al Nassr takımı 8 galibiyet 2 beraberlik 1 mağlubiyet 26 puan ile maç fazlasıyla lider. Cristiano Ronaldo 2015 yılında yaptığı bir basın toplantısında kariyerini onurlu noktalamak istediğini ve Katar, Dubai ve Amerika liglerinde oynamak istemediğini söylemişti.

Aradan geçen 8 yıldan sonra Sudi Arabistan takımına imza atan Ronaldo kendi sözlerini yemiş oldu. Yaklaşık 200 Milyon Euro kazanacak olan Cristiano Ronaldo servetine servet eklemiş oluyor. 37 yaşındaki futbolcu kariyerinin son yıllarına gelirken kasasını sağlama almayı tercih etti. Şampiyonlar liginde oynamak istediğini dile getiren

Oyuncu Ne Oldu Da Kararını Değiştirdi?

Euro 2020 Macaristan maçı öncesi basın toplantısında önündeki Coca Cola Şişelerini kaldırıp “Agua” yani Portekizce su ifadesini kullanmıştı. ABD markasını tek hareket ile çok büyük maddi kaybına vesile olmuştu. Fransa maçında attığı golden sonra protesto olarak Cola şişeleri fırlatılmıştı. O günden sonra Cristiano Ronaldo beklenmedik bir şekilde Juventus takımından ayrılıp Manchester United takımına transfer oldu. 44 maçta 36 gol 4 asist yapan Ronaldo birden İtalya’dan sıkıldığını dile getirerek İngiltere devine imza atmıştı.

O günler Ronaldo Premier ligi tercih ettiği için oldukça destek almıştı. Messi ile olan kıyaslanmasında Lionel Messi’den yaş olarak büyük olmasına rağmen çoğu kişi tarafından dünyanın en büyük ligi olarak görülen Premier lige imza attığı için alkışlanmıştı. Ancak Ronaldo Manchester United takımında istediği pasları alamıyor sanki takımla bir sorunu varmış gibi gözüküyordu. Buna rağmen 21/22 sezonunda 39 maçta 24 gol 3 asist ile oynamayı başarmıştı. 22/23 sezonunun başında yedek kaldığı için teknik ekip ve hoca ile tartışmalar yaşayan Ronaldo kadro dışı kalmıştı.

2022 dünya kupası başlamadan Cancelo ve Bruno Fernandes ile sorun yaşadığına dair iddialar ortaya atılıp Ronaldo’yu yıldırmaya bunaltmaya mı çalıştılar? Üstüne bir de milli takımda bile yedek bırakılan Ronaldo hem Manchester United ile bağlarını kopartmış hem de milli takımda sorunlar yaşamıştı. Yaşı ve yüksek ücreti nedeni ile de istediği kulübü̈ bulamayıp Sudi Arabistan yolunu tuttu. Cristiano Ronaldo o basın toplantısında o hareketi yapmasa bu yaşadıkları başına gelir miydi? Oldukça merak konusu ama galiba hiçbir zaman bilinemeyecek.