Cebelitarık 0 – 3 Yunanistan

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde B grubunda ilk maçlarda Cebelitarık kendi sahasında Yunanistan ile karşı karşıya geldi.

Karşılaşmanın tamamında rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Yunanistan sahadan 3 – 0 ‘ lık net bir galibiyet ile ayrılarak 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerine 3 puan ile başlayan takımlar arasında yer aldılar.

Konuk ekip Yunanistan’ a 3 puanı getiren 3 golü maçın ilk yarısında 11’ dakikada gol perdesini ilk olarak G. Masouras açtı. ilk yarıda ki ikinci golü ise Trabzonspor’ dan hatırladığımız E. Siopis 45’ dakikada ilk yarının skoru ‘nu belirledi. İkinci yarıda ise bir başka Trabzonsporlu olan A. Bakasetas 58’ dakikada takımının 3. Golünü kaydederken maçta ki son sözü de söylemiş oldu.

Yunanistan gelecek haftayı bay geçerken Cebelitarık ise 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde ikinci maçında Hollanda ‘ ya konuk olacaklar.

Yunanistan 3 Puanı 3 Gol İle Aldı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde B grubunda Yunanistan ilk maçında Cebelitarık ‘ ı 3 – 0’ lık skor ile geçerek elemelere 3 puan ile başladılar.

Konuk takım Yunanistan ‘da ise takımın teknik patronu Gustavo Augusto Pouyet Dominguez 4 – 2 – 3 – 1 dizilişi ile maça başlarken sahaya ise; Odisseas Vlachodimos. George Baldock, Konstantinos Mavropanos, Pantelis Chatzidiakos, Kostas Tsimikas, Manolis Siopis, Tasos Bakasetas, Petros Mantalos, Giorgos Masouras, Giorgos Giakoumakis ve Dimitris Pelkas ilk 11’ i ile çıktı.

Karşılaşmanın tamamında başlama düdüğü ile daha doğru işleri yapan taraf konuk ekip Yunanistan oldu. Kadro kalitesi bakımından da rakibi karşısında oldukça yetenekli isimlere sahip olan Yunanistan zayıf rakibi karşısında zorlanmadan 3 puanı aldılar.

Bordo mavili takım Trabzonspor’ dan da tanıdığımız Yunan oyuncu A. Bakasetas Cebelitarık karşılaşmasında ilk 11’ de yer alarak başlarken maçın ikinci yarısında 58’ dakikada takımının 3. Golünü kaydeden isim oldu. Karadeniz ekibinde oynayan bir başka Yunan oyuncu ise Emmanouil Siopis oldu. Takımının ikinci golünü kaydeden Emmanouil Siopis ve A. Bakasetas ikisi de çok iyi bir performans ile geceyi tamamladılar.

Bir başka tanıdık isim sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ den Dimitris Pelkas’ da ilk 11’ de yer alan isim oldu.

Cebelitarık’ın Bu Grupta Şanşı Yok

Cebelitarık kadro kalitesi bakımından B Grubunda ki takımlar ile yarışması bir hayli zor. Yunanistan maçında hiçbir varlık gösteremeyen Cebelitarık ‘In işi çok zor.

 Ev sahibi takım Cebelitarık ‘da takımın teknik patronu Julio Cesar Ribas Vlahovic 4 – 4 – 2 dizilişi ile maça başlarken sahaya; Dayle Coleing, Jayce Mascarenhas – Olivero, Roy Chipolina, Jack Sergeant, Julian Valarino, Graeme Torrilla, Ethan Britto, Bernardo Lopes, Kian Ronan, Liam Walker ve Lee Casciaro ilk 11’ i ile çıktılar.

B grubun da ilk maçında mağlup olarak ayrılan Cebelitarık grubun averaj takımı olacak gibi.