Bordo Mavililer Transfer Hedefi Umut Meraş’a Rest Çekti

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonu için hazırlıklarına devam eden Trabzonspor, kadroya eklemek üzere görüştüğü Umut Meraş için rest çekti. Karadeniz devi, sol bek hattına geçtiğimiz günlerde İsmail Köybaşı’yı getirmek üzere anlaşma sağlamıştı.

Şimdilerde Bordo Mavili yönetimin hedefi bir tane daha takviye yapmak. Bu nedenle 25 yaşındaki sol bek Umut Meraş ile irtibata geçen Trabzonspor, AC Le Havre’de forma giyen oyuncuya rest çekmesi ile gündeme geldi. İşte Fırtına’nın olaylı transferine dair tüm ayrıntılar…

Gelecek sezona bomba gibi bir ekip ile merhaba demek isteyen Trabzonspor, sol bek hattını kuvvetlendirmeyi hedefliyor. Bu amaçla Bordo Mavili yönetim, 2019’dan beri AC Le Havre’de ( Ligue 2) forma giyen Umut Meraş ile görüşmelere başlamıştı. Ancak Fırtına’nın sabrı çabuk tükendi.

9 Milyon TL Ücret

Karadeniz devi, genç yetenek için 9 Milyon TL ücret teklifinde bulundu. Fakat Umut Meraş’ın istediği rakam 1,4 milyon Euro olunca Bordo Mavili yönetim, çıkmaza girdi. Teklif edilen tutar ile istenen tutar arasında yaklaşık olarak 5 Milyon Liralık fark bulunuyor. Bu durum, Trabzonspor’u kızdırdı. Maaş konusundaki anlaşmazlık, transfer görüşmelerinin bir türlü istenen şekilde mutlu sona ulaşamamasına neden oldu.

2021 – 2022 sezonu için elini çabuk tutmaya çalışan Fırtına, en sonunda 25 yaşındaki sol beke resti çekti. Alınan duyumlara göre 20 Aralık 1995 doğumlu sporcu, yüksek miktar ücrette ısrar eder ise Bordo Mavili yönetim kendisinden vazgeçecek.

İsmail Köybaşı Transferine Ek

Trabzonspor, 21 Temmuz 2021 tarihinde Hataylı futbolcu İsmail Köybaşı’nı 450 bin Euro transfer değeri ile Çaykur Rizespor’dan alarak kadrosuna dahil etmişti. 32 yaşındaki başarılı sporcunun sözleşmesi 30 Haziran 2023’te sona erecek.

Sol beke ek olarak orta saha sol ve sağ bekte de son derece başarılı olan sporcuya alternatif olarak Umut Meraş ismi ile görüşmeler gerçekleştirildi. Bordo Mavili yönetim, henüz transfer çalışmalarında hiç mesafe kat edemediği 25 yaşındaki sporcu için resti çekti. Fırtına taraftarlarının gözü, gelecek golcü transfer haberinde.