Bordo Mavili Takımda Abdullah Avcı Rüzgârı

Trabzonspor’da teknik direktör değişliği sonrasında Abdullah Avcı yönetimi ile bordo mavili takımın taraftarı ve yönetimi mutlu oldu.

Trabzonspor, Abdullah Avcı ligde 5 maça çıktı ve 11 puan topladı. Şimdiye kadar kalesinde sadece 2 gol gören bordo mavili takım, Abdullah Avcı’nın geldiği günden bu yana 5 maçta 3 galibiyet ve 2 beraberlik aldı.

Abdullah Avcı yönetimindeki takım şimdiye kadar sadece 2 gol yedi ve taraftarının yüzünü güldürdü.

Abdullah Avcı Yüz Güldürdü

İlk 8 haftada Eddie Newton ile 8 maçta sadece 6 puan toplayabilen takım kalesinde 15 gole engel olamadı ve Karadeniz temsilcisi teknik adam değişkliğine gitti. Abdullah Avcının gelişinden sonra takımdaki durumlar tamamen değişti haliyle bu değişim skora da yansıdı.

Abdullah Avcı, Trabzonspor’a geldiği günden itibaren teknik adam takımın çok fazla gol yiyen ve pozisyon veren bir takım olduğunu belirtti.

Bunun üzerine teknik adam savunma tarafında hamle yaptı. Takım savunması üzerinde büyük bir değişiklik yapan Trabzonspor, aldığı sonuç il birlikte değişikliğin işe yaradığı gösterdi.

Edgar Ie ve Vıtor Hugo ikilisini hiç bozmayan teknik adam takımın sağ ve sol beklerinde ise rekabet arttırmak için Pereira ve Marlon’un arkasında Trabzonspor altyapısının iki genç ismi Serkan Asan ve Faruk Can Genç’e yer verdi. Teknik adam kaleyi ise Uğurcan Çakır’a emanet etti.

Savunmayı güçlendiren Avcı, orta saha ve hücum bölgesinde ise alternatifsiz kaldı. Sakatlıklar nedeni ile ara transfer döneminde yeni isimleri takıma katmayı planlıyor.

Karadeniz Temsilcisinin Transfer Planı

Devre arasına kadar Karadeniz temsilcisi oynayacağı tüm maçlarda maksimum puan elde etmeyi hedefliyor. Bordo mavili takım ara transfer döneminde ise hem sürekli görev alacak hem de alternatif olarak takımı üst seviyelere çıkaracak oyuncular transfer edeceği biliniyor.

Abdullah Avcı öncelikle orta sahaya bir defans bir de hücum ağırlıklı bir oyuncu transfer etmeyi planlıyor. En az 4 transfer yapmayı planlayan Trabzonspor, süre almayan ve kadro dışı kalan oyuncular için ise gelen teklifleri değerlendirecek. Böylece takım içi fazlalıkları engellenecek.

Aynı zamanda sakatlık nedeni ile sözleşmesi dondurulan oyuncu Anders Trondsen ile birlikte toplamda 15 yabancı oyuncuya sahip olan bordo mavili takımda farklı isimler ile yolların ayrılması ve giden oyuncuların yerine hem yabancı hem de yerli oyuncuların gelmesi bekleniyor.