BORDO MAVİLİ EKİP TRABZONSPOR’DA HEDEF DANİMARKA GOLCÜ

Süper Lig kapsamında son haftaya girilirken 2020-2021 sezonunu 4 sırada bitirmeyi garantileyen Bordo Mavi Karadeniz temsilcisi Trabzonspor gelecek sezon için kadro mühendisliği çalışmalarına devam ederken uzun bir süredir kadroya dahil edilmesi için uğraşılan Andreas Cornelius için flaş bir gelişme yaşandı.  İtalyan Kulübü Parma 4 milyon euro bonservis bedelinin biraz daha artırılmasını talep ederken bordo-mavili ekip Danimarkalı futbolcunun temsilcisine rest çekti.

İNDİRİME GİDİLMESİ TALEBİ

 İtalya Serie A’da Lig düşmesi kesinleşen parmada forma giyen 28 yaşındaki hücum oyuncusu Andreas Cornelius için Bordo Mavi Karadeniz temsilcisi 4 milyon Euro’luk bir bonservis bedeli teklif etmişti İtalyan Kulübü yapılan teklife az bularak bonservisim biraz daha artırılmasını talep etmişti. İtalyan Kulübü’nün bu davranışının ardından Trabzonspor yönetimi konuyu masaya yatırdı ve bir karara bağlandı.

Bunun yanı sıra tecrübeli futbolcunun danışmanı da Trabzonspor yönetimiyle görüşmesinde yüksek bir maaş beklentisi içerisinde olduklarını belirtmişti. Bordo Mavi Karadeniz temsilcisinin kurmayları oyuncunun menajerinin talep etmiş olduğu bu yüksek maaş dolayısıyla oyuncunun menajeri ne rest çekmiş ve maaş beklentisinde indirime gidilmesini istedi.

MAKSİMUM ÜCRET BELLİ

Bordo Mavi Karadeniz temsilcisi ile yapılan ilk görüşmelerde Süper Lig’e gelmeye sıcak baktığı öğrenilen 1 metre 93 santimetre boyundaki hücum oyuncusunun danışmanı İtalya ve Danimarka’dan birçok kulübün oyuncuya Talip olmasından sonra maaş beklentisini arttırdı ve Piyasayı kızıştırmaya çalıştı. Oyuncunun danışmanının yaptığı bu hamlenin ardından bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’un kurmayları rest Çekerek verilebilecek maksimum maaş miktarının 1 milyon 500 bin Euro olduğunu ver bu miktarın üzerine çıkmayacağını belirtti.

Oyuncu kulüp menajeri arasında yapılan görüşmelerin gelecek dönemde devam etmesi beklenirken İtalya 1 Ligi’ne veda eden Parma yönetiminin Trabzonspor’un teklif etmiş olduğu 4 milyon Euro’luk bonservis bedeni kabul edeceğimi oyuncu için sahip oldukları 7 milyon Euro’luk zorunlu satın alma opsiyon iş sebebiyle elini rahat ettirmeye çalışılacağı düşünülüyor. 28 yaşındaki Danimarkalı futbolcu içerisinde bulunduğumuz sezonda biri İtalya kupası olmak üzere 28 karşılaşmada forma giydi ve 1 kez rakip fileleri havalandırırken 5 de Asist yaparak 6 golle doğrudan katkı sağladı.