Beşiktaş, Fenerbahçe Ve Trabzonspor Malang Sarr Transferinde Karşı Karşıya Geldi

İngiliz ekibi Chelsea ye büyük umutlarla transfer olan fakat Londra ekibi ile bir türlü isteneni veremeyen 24 yasındaki genç stoper Malang Sarr hakkında flaş bir transfer iddiası gündeme atıldı.

Türkiye de transfer döneminin son günlerine girilirken Chelsea de kadroda düşünülmeyen 24 yasındaki genç stoper Malang Sarr için sürpriz bir gelişme yaşandı.

İngiliz basınından Football Insider ın haberine göre; Chelsea Teknik Direktörü Mauricio Pochettino nun kadroda düşünmediği 24 yasındaki Fransız stoper Malang Sarr, Süper Lig den bir takıma kiralanma ihtimali yüksek.

24 yasındaki genç stoper Malang Sarr İngiliz ekibi Chelse nin tecrübeli teknik patronu Mauricio Pochettino nun kadroda kesin olarak düşünmediği isimlerden birisi olduğu için genç stoper takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor.

24 yasındaki oyuncu için ise süper lig de ki ekibin hangisi olacağı merak edilirken üç takım bir den Fransız stoper ile yakından ilgileniyorlar.

Transfer döneminin kapanmasına saatler kala Süper Lig devleri Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor, Chelsea’li stoper Malang Sarr için temaslarını sıklaştırdı.

Üç süper lig ekibi de 24 yasındaki stoperi ikna ede bilmek için transferin son günün de büyük bir mesai harcıyorlar. Avrupa nın ardından süper lig de de sayılı saatler kala transfer sürecinin kapanmasına takımlar son fırsat transferlerini yapa bilmek için bir birleri ile kıyasıya yarış içinde devam ediyorlar.

ÜÇ SÜPER LİG EKİBİDE KADROSUNDA İSTİYOR

Transfer penceresinin kapanması için geri sayıma geçilirken, Süper Lig devleri kadrolarına takviye yapmak için son bir hamleye hazırlanıyor.

İngiliz basını, Chelsea’nin kadroda düşünmediği Malang Sarr için Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un yarıştığını yazdı.

MALANG SARR KARİYERİ NASIL GEÇTİ?

24 yasındaki genç stoper Malang Sarr futbol kariyerine Fransız ekibi Nizza U – 19 da başladı.

OGC Nice B takımı ile devam eden kariyerinde OGC Nizza da forma giymeye devam etti.

2020 – 21 sezonun da OGC Nizza da gösterdiği performansı sonrasında büyük bir çıkış yaparak İngiliz devi Chelsea ye bedelsiz olarak transfer oldu.

İngiliz devi Chelsea ye katıldıktan sonra Portekiz ekibi Porto ya kiralık olarak gelişimi için daha fazla süre alması istenen oyuncu sezonu Porto da geçirdi.

Porto da 27 karşılaşmaya çıkan genç stoper Malang Sarr 2 gol katkısı sağladı. 27 karşılaşmanın da 23 ün de kendisine ilk 11 de yer buldu ve Portekiz ekibinin önemli isimlerinden oldu.

Porto kariyeri sonrasında İngiliz devi Chelsea ye geri dönen genç stoper bu kez 2022 – 23 de ise Fransız ekibi Monaco ‘ya kiralık olarak gönderildi.

Fransız ekibi Monaco da ise 17 karşılaşmada süre alan genç stoper bunların 12 sinde ise ilk 11 de süre aldı. Gol ve asist sevinci yaşayamayan genç stoper kiralık süresi sona erdikten sonra İngiliz ekibine Chelsea ye geri döndü.

Bu sezon 24 yasındaki genç stoper Malang Sarr İngiliz ekibi Chelse nin tecrübeli teknik patronu Mauricio Pochettino nun kadroda kesin olarak düşünmediği isimlerden birisi oldu.