Bakasetas Son Performans Değerlendirmeleri

Anastasios Bakasetas Yunan asıllı milli futbolcudur. Süper Lig takımları arasında yer alan Trabzonspor’da forma giyen oyuncu Yunanistan milli futbol takımının da kaptanlığını üstleniyor. Henüz 29 yaşında olan oyuncunun takım maçlarında sunduğu bireysel performansı göz dolduruyor. Her zaman kendimden emin tavırlarıyla ön plana çıkan Bakasetasın sunduğu performans ile takımına galibiyet kazandıracağını istikrarlı vurguluyor. 10 numaralı forma giyen Yunan futbolcu Süper Lig’in son 2 maçını mağlubiyetle tamamlayarak 4 puan kaybederek zirve yarışında düşüşe geçen Trabzonspor’u ön plana çıkararak yeniden zirveye taşımayı hedeflediğini ifade ediyor.

Kişisel başarısı ise bu sözlerini destekliyor. Sunduğu performans tüm diğer Türk futbol takımlarının da ilgisini çekiyor. Yeni haftada yapılacak müsabakayı kazanarak süreci telafi etme hedefinde olduğunu sürekli ifade eden Anastasios Bakasetas kaliteli bir kadroya sahip olduğunu ifade etmekten de geri durmuyor.

Lig’in Son 3 Müsabakasında Yıldızı Parladı!

Hedefimiz zirve diyerek yeni sezona başlangıç yapan Bakasetas Trabzonspor’un güçlü elemanları arasında yerini alıyor. Her zaman için takım içi performansını yüksek tutmaya çalışan işbirlikçi bir yaklaşımla bireyselde olduğu kadar takımla olan ilişkisinde de ön plana çıkan isimler arasında yerini buluyor. Sürekli olarak vurguladığı taraftarlarımız ifadesi ile daha çok kendisini destekleyenlerden güç buluyor. Geçtiğimiz sezon ise 43 farklı maçta 9 gol atarak performansını ortaya koyan Bakasetas 8 farklı asist yaparak da başarısını ön plana çıkardı. Bu sezonda ise 16 farklı maçta 6 gol atarak sezon başlangıcını yapan Yunan futbolcu henüz sezon başlangıcındayken 7 asiste ulaşmış durumda. Oyunlarındaki başarısı ile ön plana çıkan Bakasetas bu durumun farkında.

Her zaman için futbolun bir takım oyunu olduğunu ve sunduğu performans ile artık kendisinin daha çok tamamlanmış hissettiğini ortaya koyan Yunanlı futbolcu arkadaşlarının yardımı ile bu seviyelere ulaştığını ifade ettiği konuşmalar da yerinde oluyor. Süper Lig’de son 3 karşılaşmada 10 numara formasıyla attığı gollerle ön plana çıkıyor.

Bakasetas Takım içi Başarısı ile Zirveye Oynuyor!

Yunan asıllı futbolcu Bakasetas 2020 ve 2021 yıllarında devre arasında Alanyaspor‘da performansını sunmuştu. Takım içerisindeki başarısı ile istikrarlı isimler arasında yerini buldu. Trabzonspor bünyesinde sunduğu performans sezonun geri kalan kısmında 4 farklı gol ile taçlanırsa bordo-mavili takımda sunduğu performans ile rekor seviyeye ulaşmış olacak. Bu nedenle önümüzde Sivasspor ile yapılacak müsabakada ortaya koyacağı performans kendisini aşabilmesi için büyük önem taşıyor.

Kariyerinde yeni bir rekora imza atabilmek için Trabzonspor’u yeniden zirve yapabilmeyi hedefleyen Bakasetas, Alanyaspor’da kaldığı dönemde 3 milyon Euro ile Trabzonspor’a transfer edilmişti. Bordo-mavili takımda yapılan sözleşmesi ise 2024 yılında sona erecek. Sezona hızlı başlayan Bakasetas geçtiğimiz sezonda göz dolduran bir performans sunmuştu. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’in ilk 9 haftasında toplamda 9 gole imza atan Bakasetas bu sezon henüz başlangıçta olunmasına rağmen 3 golü ile istikrarlı mücadelesini sürdürmeye devam ediyor.