Bakasetas Nasıl Bir Oyuncu

Trabzonspor; 2021 – 2022 sezonunda şampiyon olmak istiyor. Bordo mavili takım; şampiyon olmak adına gerekli tüm transferleri yaptığını düşünüyor. Marek Hamsik, Gervinho, Bruno Peres, Cornelius gibi yabancı transferlerin yanı sıra İsmail Köybaşı ve Dorukhan Toköz gibi yerli oyuncular da takıma katıldılar.

Fakat, Trabzonspor’un kadrosunda en az bu isimler kadar değerli bir isim daha bulunuyor. Geçtiğimiz sezonun devre arasında Alanyaspor’dan transfer edilen Bakasetas; forvet arkasında sergileyeceği performans ile bordo mavili takımı şampiyon yapmak istiyor. Peki, Bakasetas’ı bu kadar değerli kılan özellikleri nelerdir?

Bakasetas Hangi Özelliklere Sahip?

Bakasetas; yeni transferlerin gelmesiyle beraber saha içerisinde oldukça etkili bir role büründü. Yunan oyuncu; Gervinho ve Marek Hamsik gibi isimlere kıyasla bordo mavili takımın en değerli oyuncusu olacağının sinyallerini veriyor. Trabzonspor; son derece iyi bir orta saha ve forvet hattına sahip! Gezgin ve pres gücü olan bir forvetin yanı sıra topla çizgiye kat edebilen ve skor katkısı yapabilen kanat oyuncuları, hücum hattında her türlü aksiyonun içerisinde bulunabilecek Marek Hamsik ve defans ile orta saha arasında bağlantı görevine sahip Berat Özdemir ile harika bir takım olma yolunda ilerliyor.

Bakasetas; orta sahanın son üyesi olarak her şeyden önce skor tehdidiyle öne çıkıyor. Her iki ayağı ile de şut atabilmesi ciddi bir avantaj! Ceza yayı ve çevresinde önü boş kaldığı takdirde her an etkili ve sert şutlar çıkarabilir. Buna ek olarak, ceza sahasına sıklıkla yaptığı koşular ile de bordo mavili takımın en önemli hücum gücü olacağını ispat ediyor.

Bakasetas Oyun İçi Eforu ile Fark Yaratıyor!

Yunan oyuncu; takımı için kilit açıcı özelliğe sahip! Açık alan koşusu yapabilen kanat oyuncularına sahip olan Trabzonspor’da onların bu yeteneğini ödüllendirebilecek pasları ancak Bakasetas atabilir. Bunun yanı sıra, Djaniny ve Cornelius gibi oyuncuları defansın arkasına kaçıracak paslar için de yine Bakasetas’ı işaret edebiliriz.

Bakasetas’ın birtakım zaafları da yok değil! Her şeyden önce, oyun içi süreklilik konusunda kendisini geliştirmesi gerekiyor. Ayrıca, savunma yardımını da bir üst noktaya taşımalı!