AVCI FIRTINA’DA KARİYERİNİN ZİRVESİNDE

Trabzonspor, Abdullah Avcı ile çalışmaya başladığı günden beri oldukça başarılı bir grafik sergiliyor. Bordo mavili ekip Avcı yönetiminde, deplasmanda mağlubiyet tatmadı.

Fırtına, teknik adamla çıktığı 11 deplasman maçından 8 galibiyet ve 3 beraberlikle ayrıldı. Bu sezon Abdullah Avcı, takımını Süper Lig’in 4. sırasına kadar çıkarmayı başardı ve zirve koltuğunun adaylarından biri yaptı. Ayrıca Trabzonspor Abdullah Avcı önderliğinde Medipol Başakşehir’i 2–1 yenerek 2020 TFF Süper Kupa’yı kazanmayı da başardı.

BEŞİKTAŞ’LA DA KISA BİR SÜRE ÇALIŞTI

Trabzonspor’un başarılı teknik direktörü Abdullah Avcı, 2019/2020 sezonunda Beşiktaş ile anlaştı. Kara Kartal’ı 18 lig maçı boyunca yöneten Avcı, 9 galibiyet, 3 beraberlik ve 6 mağlubiyet elde ettikten sonra Beşiktaş’la yolları ayırdı. Teknik adam siyah beyazlı ekibi çalıştırdığı süre zarfında 1,67 gibi bir puan ortalaması yapmıştı. Bu puan ortalaması Avcı’nın kariyerindeki en düşük ortalamalardan biri oldu.

TRABZONSPOR’LA ADETA KENDİNİ BULDU

Tecrübeli teknik adam kariyeri boyunca pek çok başarıya imza atsa da, en başarılı günlerini Trabzonspor’da geçiriyor. Karadeniz ekibinin başına geçtiği günden beri adeta kendini bulan Avcı, takımının kötü gidişatına dur dedi ve başarısız bir lig başlangıcından sonra Fırtına’yı Süper Lig’de 4. sıraya kadar çıkardı.

Bordo mavili ekip Avcı ile çıktığı 11 deplasman maçından yenilgi almadan ayrılmayı başararak kendi camiasına da moral vermiş oldu. Öte yandan Abdullah Avcı Trabzonspor’da göreve başladığı günden beri, teknik adamlar arasında en iyi maç başına puan ortalamasını elde ederek zirve koltuğuna oturmayı başardı.

Fırtına diye adlandırılan Karadeniz temsilcisi Trabzonspor ile yolları kesişince adeta mükemmel bir uyum yakalayan Abdullah Avcı ve Trabzonspor ekibi bu sezon Süper Toto Süper Lig’de oldukça başarılı bir performans sergiliyorlar. Başarılarının ardı arkası kesilmeyen Trabzonspor ekibinin bu başarılarında en büyük etkisi şüphesiz ki başarılı bir teknik direktör ve takımına inanan bir teknik direktör olması.

Bu sezon Abdullah Avcı ile oldukça başarılı bir grafik yakalayan Trabzonspor bu başarısını devam ettirerek ilerlemek ve ilk 3 hedefini gerçekleştirerek sezonun sonunda yüzleri gülmek istiyor. Trabzonspor ekibi Abdullah Avcı ile sezon sonuna kadar kayıpsız bir maç takvimi yaşamak istiyor.