Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’a Geri Dönmesi Mümkün Değil!

Trabzonspor harika geçen 2021 – 2022 sezonunun ardından yeni sezona teknik direktörü Abdullah Avcı ve yeni transferleri ile başlamıştı. Hedef ligde yeniden şampiyon olmak idi. Buna ek olarak, play-off aşamasını geçmek ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yer almak da Trabzonspor’un hedefleri arasında bulunuyordu.

Trabzonspor için 2022 – 2023 sezonu en azından şu ana kadar ciddi bir hayal kırıklığı oldu. Üst üste alınan kötü sonuçlar Abdullah Avcı’ya duyulan güveni zedeledi. Buna ek olarak, yaşanan mali sorunlar da takım içerisindeki dengeleri değiştirdi. Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun görevinden istifa etmesi de bardağı taşıran son damla oldu. Söz konusu ayrılığın ardından görevde kalmasının yanlış olacağını düşünen Abdullah Avcı da istifa etti.

Ertuğrul Doğan Seçime Tek Aday Olarak Girecek

Ahmet Ağaoğlu’nun istifasının ardından Trabzonspor’da gündem başkanlık seçimi oldu. Adayların kimler olacağını herkes çok merak ediyordu. Ancak, seçime beklenildiği gibi bir ilgi olmadı. Ertuğrul Doğan güncel tarih itibariyle tek aday! Kendisinden başka bir aday bulunmuyor. Trabzonspor olağanüstü genel kurulu 25-26 Mart 2023 tarihlerinde çoğunluk şartı aranmaksızın gerçekleştirilecek. Ertuğrul Doğan seçime tek liste ile giriyor.

Başkan Adayı Abdullah Avcı Hakkında Kesin Konuştu 

Abdullah Avcı ile ilgili olarak sosyal medyada birtakım iddialar vardı. Avcı’nın Doğan’ın başkan olarak seçilmesinin ardından görevine kaldığı yerden devam edeceği iddia ediliyordu. Fakat, Ertuğrul Doğan söz konusu iddiaları kesin bir dille yalanladı. Ne kendilerinin ne de Avcı’nın böyle bir iddiasının olduğunu belirti. Abdullah Avcı’nın şu saatten sonra takıma geri dönmesinin mümkün olmadığının altını çizdi. Bunun yanı sıra, yola en azından seçime kadar Orhan Ak ile devam edeceklerini belirtti. Genel kurulun ardından takımı kimin çalıştıracağına ilerleyen günlerde karar vereceklerini söyledi.

Abdullah Avcı Trabzonspor’da Başarılı Bir Dönem Geçirdi

Trabzonspor 10 Kasım 2020 tarihinde resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Abdullah Avcı’nın takımın yeni teknik direktörü olduğunu açıkladı. 3 Temmuz 2019 ila 29 Ocak 2020 tarihleri arasında Beşiktaş’ı çalıştıran Avcı’nın Trabzonspor’da yapacakları fazlasıyla merak ediliyordu. Camianın bazı isimleri Avcı’nın yanlış seçim olduğunu düşünüyorlardı. Fakat, Avcı göreve gelir gelmez etkisini hissettirmeye başladı. Trabzonspor 2020 – 2021 sezonunda bilhassa iç sahada ortaya koyduğu performans ile dikkat çekti.

Bordo mavili takım 2021 – 2022 sezonu öncesinde kadrosunu çok sayıda isim ile güçlendirdi. Hedef tahmin edebileceğiniz üzere şampiyonluk idi. Fenerbahçe sezona daha iyi başlamıştı. Trabzonspor ligin ilk haftalarında ezeli rakibini yendikten sonra liderliği ele geçirdi. Sezon sonuna kadar bırakmadı. Abdullah Avcı takıma 38 yıllık aranın ardından şampiyonluk kazandırdı.

2022 – 2023 sezonunda işler çok iyi gitmese de Avcı’nın Trabzonspor’da başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Avcı Trabzonspor’da 1.93 puan ortalaması tutturdu.