Abdullah Avcı’nın Stratejileri

Abdullah Avcı, Gaziantep FK’yı analiz ederek bazı stratejiler geliştirdi haberleri üzerine taktiklerin ne olduğu taraftarlar tarafından merak edilmeye başlandı.

Spor Toto Süper Lig içerisinde 12 haftayı geride bırakan Trabzonspor’un yeni stratejiler belirlediği ortaya çıktı. Teknik adam Abdullah Avcı Gaziantep’i gözüne kestirerek analiz etti. Trabzonspor’un açık ara bir şekilde zirvede oturduğunu görüyoruz.

Trabzonspor’un Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Gaziantep FK’yı inceledi ve stratejilerini de bu duruma göre belirledi.

Avcı’nın Gaziantep FK’yı Analizi

Avcı, Gaziantep FK’yı analiz etti ve maç taktiklerini bu duruma göre belirledi. 13. haftanın maçında Gaziantep FK ve Trabzonspor’un karşı karşıya gelecekleri haberi zaten biliniyor. Abdullah Avcı’dan kısa ve net taktikler geldi. Atakların 10 saniye içerisinde bitmesi gerektiğini, çabuk düşünmelerini, kararlı bir şekilde rakip kaleye gitmelerini söyleyen Avcı, taktiklerini bu şekilde planladı ve futbolcularını bu konuda uyardı.

Milli ara öncesinde Süper Lig içinde 5 içinde 5 yapan Bordo Mavililer aynı şekilde devam etmek istiyor.

Trabzonspor aynı şekilde devam ederek serisini sürdürmeye karar verdi. Liglere ara verilmişti ve bu dönemde Abdullah Avcı, üst kurul ile beraber Gaziantep FK’yı iyice analiz etmişti. Avcı, öğrencilerine taktiğini ezberletti ve ekibini her saniye motive ediyor. Abdullah Avcı, futbolcularından çabuk karar vermelerini istiyor.

Abdullah Avcı’dan Ekibe Taktikler

Abdullah Avcı’dan ekibine önemli taktikler geldi, stratejiler maç öncesinde belirlendi ve uygulanmaya başlandı. Tecrübeli teknik çalıştırıcı Avcı, Gaziantep rakibini iyice analiz ederek, üstünlük ve zayıflıklarını iyice belirledi.

Oyunun planı ve stratejisi en detaylı şekilde kararlaştırılmış oldu. Bu maç öncesinde Avcı, ekibine hızı ve hızlı düşünmenin önemini göstererek, planlarının bu doğrultuda olduğundan bahsetti.

Abdullah Avcı, antrenmanlar sırasında toplantılar içinde de taktiklerini oyuncularına iyice ezberletti ve adeta kafalarına kazıdı diyebiliriz. Bu çıkan haberler üzerine Trabzonspor’un bir sonraki Gazianteple maçı, oldukça merak edilmeye başlandı.

Bu maçta savunma arkası koşular istediğini ve bunu mutlaka görmek istediğini belirten Fırtına’nın teknik adamı Avcı, futbolcularına taktiklerini sürekli hatırlatıyor. Erken baskıyla topa sahip olma zamanımızı yükselteceğiz diyen Avcı’nın taktiklerinin bunlar olduğu belirtiliyor.