ABDULLAH AVCI’NIN SİHİRLİ DOKUNUŞU

Bordo Mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor, son 17 senenin en uzun zafer serisini yakaladı, 16 sürem sonrasında peş peşe 4 maç gol yemedi, tecrübeli hoca da 2,47 puan averajı ile ‘bütün zamanların en iyisi’ oldu. Karadeniz devi, teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde yeni bir öykü yazmaya başladı.

Süper Lig’de en son geçen sezonun şampiyonu Başakşehir’i sabırlı bir oyun karşılığında yenik ederek son 17 sezondaki en uzun soluklu yengi serisini ele geçiren Trabzonspor, 16 sürem sonrasında da son dört maçında kalesinde gol görmedi. Abdullah Avcı’nın göreve gelmesinden sonrasında oyunculardaki değişiklik ise dikkatlerden kaçmadı.

Kazanmayı huy haline getiren bordo- mavililerde futbolcuların öz itimadı arttı, moral ve motivasyonları üst seviyeye çıktı. Oyuncular bitirdikleri açıklamalarda da teknik direktör Avcı’dan övgüyle bahsederken takımdaki bağlar güçlendi.

KISA SÜREDE 42 PUAN ALDI

Abdullah Avcı, kulüp düzeyinde teknik direktörlük kariyerinde mühim bir başarıya imza attı. Başarılı hoca, 2016-17 sezonunda ilk 17 maçta Başakşehir ile 39 puan toplarken, bordo-mavili takımla 17 maçta 42 puan elde etti. Bordo-mavili çalıştırıcı, ek olarak ilk kere 7 maç üst üste kazanarak bu alanda Beşiktaş’ta elde etmiş olduğu 6 karşılaşmalık serisini sollayarak yeni bir üstün dereceli kırmayı başardı.

Önemli bir çıkışa imza atan Avcı, 102 günlük vazife süresindeki 17 maçta 42 puan biriktirerek kulüp düzeyinde en fazlaca puanı almış olduğu süreci yaşadı. Avcı, 10 sürem çalıştırdığı Başakşehir’de ise en çokça puanı 2016-17’nin ilk 17 haftasında 39 puanla elde etmişti.

Çıktığı 17 Süper Lig maçında 2.47 puan averajı ele geçiren teknik direktör Abdullah Avcı, kendisini de Avrupa’nın 5 büyük ligi ve bizim ülkemizde yer edinen hocalar içinde puan averajı en yüksek teknik direktör durumuna getirdi.

DURDURULAMIYORLAR

Bordo-mavililer, Avcı yönetiminde almış olduğu başarıya ulaşmış neticelerle fena günleri geride bırakarak doruk yarışında kendine yer buldu. Ligin ilk 8 haftasında 1 yengi, 3 birliktelik, 4 mağlubiyetle 6 puan toplayabilen Karadeniz devi, Avcı ile çıkmış olduğu 17 lig maçında 13 yengi, 3 birliktelik ve tek yenilgi alarak 42 puan elde etti. İlk 8 haftada 17. sırada yer edinen Fırtına, ligin 26. haftası sonucunda 48 puanla 4’üncü durumda.

10 Kasım 2020’de Trabzonspor’un başına geçen Abdullah Avcı, mühim işlere imza attı. 15 senelik hocalık kariyerinin en mühim başlangıcını meydana getiren Avcı, göreve geldiği ilk günlerde ‘Sabır değil, vakit istiyorum” demişti sadece tecrübeli çalıştırıcı, o tarihi bile kullanmayarak laf mevzusu müddette Süper Kupa’yı kazanıp Karadeniz kadrosunu zirveye taşıdı.