Abdullah Avcı’nın Kariyer Sezonu

Süper Lig’in 17’inci haftasında kendi sahasında konuk ettiği Hatayspor karşısında şahane bir ilk yarı performansı gösteren ve bu performans sayesinde bulduğu 2 gol ile sahadan 2-0 galip ayrılan Trabzonspor’da diğer rakiplerin de puan kaybetmesiyle birlikte açılan puan farkının mutluluğu yaşanıyor.

Alınan sonuçlar ve ortaya çıkan rekorlar Trabzonspor adına birçok rekorun kırılmasına yardımcı olurken, Abdullah Avcı da kendisini futbol kamuoyuna tanıttığı Başakşehir kariyerinden daha iyi bir sezonu geçirmeye devam ediyor.

Trabzonspor kariyerinde gösterdiği başarıyla birlikte daha da öne çıkan Abdullah Avcı, önceki sezonlarda yaşadığı travmatik şampiyonluk kayıplarını da bu sezon aşacakmış gibi gözüküyor.

Trabzon Avcı’yı Avcı Trabzon’u Uçuruyor

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında konuk olduğu Antalyaspor karşısında aldığı mağlubiyetle birlikte bu sezon ilk kez mağlup olan ve Abdullah Avcı’nın geçmiş sezonlardaki performansından referansla tekrar şampiyonluğu kaybedeceği iddia edilen Trabzonspor, bu iddialara 17’inci haftada oynadığı Hatayspor maçıyla birlikte tokat gibi bir cevap verdi.

Bordo Mavililer, ilk yarısında şahane bir performans gösterdiği maçta Andreas Cornelius ve Djaniny’nin harika işler çıkarmasıyla birlikte sahadan 2-0 galip ayrıldı ve ligin en dişli ekiplerinden birinin karşısında tüm lige tekrar mesaj vermiş oldu.

Bu skorla birlikte 17 hafta sonunda puanını 42’ye yükselten Karadeniz temsilcisinde teknik direktör Abdullah Avcı da kariyerinin en çok puan topladığı sezonunu yaşamaya devam ediyor. Avcı, Başakşehir’in başında geçirdiği sezonlarda 39, 36 ve 35 gibi yüksek puanlar toplasa da bu sezonların sonunu getirememiş ve bu nedenle eleştirilere maruz kalmıştı.

Trabzonspor 3 Puandan Fazlasını Alıyor

Süper Lig’in 2021/2022 sezonunda gösterdiği performansla birlikte en yakın rakibi Konyaspor’un dahi 9 puan önünde liderliğe devam eden Trabzonspor, şampiyonluk yolundaki favorileri Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’a tarihi fark attı.

17 hafta sonunda topladığı 42 puanla birlikte liderlik koltuğunun tek sahibi olan Trabzonspor’a 3 büyüklerden en çok yaklaşabilen takım topladığı 28 puanla Fenerbahçe olabilirken, 25 puan toplayan Beşiktaş ve 24 puanda kalan Galatasaray büyük hayal kırıklığı yaşamaya devam ediyor.

Aradaki puan farkının bu denli açılmasında gösterdikleri kötü performansın da büyük etkisi olan 3 Büyük takımın Trabzonspor’un fire vermeden devam ettiği haftalarda yaşadığı puan kayıpları, Trabzonspor’un aldığı galibiyetlerde 3 puandan daha fazlasını almasına yardımcı oluyor.

Son örnek olarak 17’inci haftada oynanan maçlarda Başakşehir ile berabere kalan Galatasaray ve Fenerbahçe ile berabere kalan Beşiktaş’ın en favori 4 şampiyonluk rakipleri olduğu düşünüldüğünde Abdullah Avcı ve öğrencilerinin Hatay karşısında aldığı galibiyetin 7 puanlık bir galibiyet olduğunu söylemek mümkün.

Şimdiden kadrosunu güçlendirmeye başlayan ve şahane hücumculardan oluşan kadrosunda iyice form yakalayan Trabzonspor, diğer rakipleri toparlanamazsa tarihin en rahat şampiyonluklarından birini yaşamaya adım adım yaklaşıyor.