Abdullah Avcı’dan Sezona Dair Açıklamalar

Bu sezon 38 yıldan beri şampiyon olamayan Trabzonspor’un başında tarihin en görkemli şampiyonluklarından birini kazanan Abdullah Avcı, uzun süreden bu yana eleştirilmesine neden olan lig kupası eksikliğini de tamamlamış oldu. Tecrübeli teknik adam kendisini bu noktaya kadar getiren özelliklerini çok daha titiz bir şekilde sahaya yansıtmayı başarınca başarı otomatik olarak geldi. Tüm bunlarla birlikte Trabzonspor gelecek sezon çok daha zorlu bir dönem geçirecek çünkü bir yandan da Avrupa mücadelesi verecek. Bu konuların tamamını Anadolu Ajansı’na değerlendiren Avcı’nın açıklamalarında oldukça önemli detaylar söz konusuydu.

Rahat Rahat Şampiyonluk

Bu sezon Süper Lig’in tartışmasız şampiyonu olan Trabzonspor adına kutlamalar yerini yeni sezonun çalışmalarına bıraktı ancak 38 seneden sonra gelmesiyle daha da kıymetlenen bu şampiyonluğun konuşulacak birçok yanı var.

Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın Bordo Mavili takımla birlikte yükselişi sürüyor ve tecrübeli teknik adamın geçmişte yaşadıklarından sonra kaybolan güveni kendine gelmiş görünüyor. Anadolu Ajansı’na sezona dair değerlendirmelerde bulunan başarılı teknik adam, çok rahat bir şekilde şampiyon olduklarını ve 3 Büyüklerin kelimenin tam anlamıyla teslim olduğunu dile getirdi.

Rakiplerinin transfer bile yapmaya tenezzül etmediğini hatırlatan Avcı, birçok rakip yöneticinin de kendilerinin haklarını teslim ettiğini ifade etti. Şampiyonluğun hak edildiği konusunda net olduğunu ifade eden Avcı, şehrin yaptığı kutlamaların da dünyanın gündemine girdiğini, taraftarların da hak ettikleri ödülü aldıklarını belirtti.

Transfer Dönemi Hareketli Geçecek

Gelecek sezon Avrupa’da mücadele edecek olmanın vereceği ekstra mesaiye dair olarak da konuşan Abdullah Avcı, transfer dönemini hareketli geçireceklerini belirterek taraftarlarını heyecanlandırdı. Bordo Mavili takımın teknik direktörü sağ stoper, sol bek ve belki bir sağ bek alabileceklerini ifade etti.

Orta saha bölgesinde forma giyen Serkan Asan’ın da sakatlığı nedeniyle bu bölgeye de bir ekleme yapabileceklerini dile getiren Trabzonspor’un başarılı teknik direktörü gündemdeki isimleri de net bir şekilde değerlendirdi.

Basında son zamanlarda adı çıkan ve Trabzonspor taraftarını heyecanlandıran Jerome Boateng ismini teyit eden Avcı, oyuncunun kendilerine temsilciler aracılığıyla önerildiğini ve değerlendirmeye aldıklarını ifade etti.

Bu bağlamda oyuncunun ekonomik külfetini iyice tahlil etmek gerektiğini aktaran başarılı teknik adam eğer şartlar uygun olursa transferi tamamlayabileceklerini belirterek yeşil ışık yaktı.

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra Trabzonspor’a transfer olan Dorukhan Toköz, şahane bir performans ortaya koymuştu. Bu sezon da Beşiktaş’ta 10 senedir forma giyen Oğuzhan Özyakup’un ayrılmış olması Bordo Mavili takıma yazılmasını sağlarken, Avcı oyuncunun çok yetenekli olduğunu ancak uzun süredir de düşüşte olduğunu hatırlattı.

Medyada yer alan Eren Elmalı, Ozan Tufan gibi isimlerin yerli piyasada çok değerli olduklarını ancak onların transfer edilebilmesi adına ekstra uğraşlar gerektiğini hatırlatan Avcı, gelecek sezonda da hedeflerine ulaşmak istediklerini belirtti.