Abdullah Avcı’dan İstifa Sinyali

Spor Toto Süper Lig’in 18. haftasında Trabzonspor, Alanyaspor deplasmanında karşılaştığı maçta, Güney ekibinden aldığı 5-0’lık yenilgi ile adeta yıkıldı. Abdullah Avcı yönetimindeki bordo mavililer, geçtiğimiz sezonu açık ara şampiyon tamamlamayı başarmıştı. Ancak kısmen aynı teknik ekip ve aynı kadro, daha şimdiden liderin tam 10 puan gerisine düştü. Karşılaşmanın ardından Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, basın toplantısında bir nevi istifa sinyali ve vermiş oldu.

Alanyaspor’a deplasmanda 5-0 mağlup olan Karadeniz fırtınasında teknik direktör Abdullah Avcı, bu maçı değerlendirdi. Avcı, oyunun planında, ilk 13 dakika gösterdikleri oyun ile planı çok iyi uyguladıklarını, ilk 13 dakikada 3 tane çok net pozisyon yakaladıklarını, kaleye gelen ilk topun gol olduğunu, hatta ikinci topun da gol olduğunu, bugün gelen 6 isabetli şutun tam 5 tanesinin gol olduğunu, 2 hafta önce Karagümrük ile oynanan deplasman maçında 4 gol, şimdi ise 5 gol olduğunu, ve bu durumun kendisinin hiç alışık olmadığı bir süreç olduğunu dile getirdi.

“Bunun Değerlendirmesini Kendi Adıma Yapacağım”

Öte yandan basın toplantısında adeta istifa sinyali verircesine bir konuşma yapan Abdullah Avcı, kendi adına bir değerlendirmede bulunacağının altını çizerek, bu sezon hastalıklı bir durum söz konusu olduğunu, ekip olarak birçok şeyi denediklerini, genel bir değerlendirme yapmak gerektiğini, her şeyi denediğini, denediklerini, bu yaşanan problemin geçici bir durum gibi durmadığını, bu sürein Trabzonspor‘un alışık olmadığı bir süreç olduğunu, bu konuda ciddi bir değerlendirmeyi kendi adına yapacağını dile getirdi.

Yaşanan skorun Trabzonspor gibi bir camia için kabul edilir bir durum olmadığını ve alışık olmadıkları durum olduğunu ifade eden Abdullah Avcı, bunun geçici bir durum olmadığını, az değil, 26 aydır burada olduğunu, bu süreçte çok özel işler yapıldığını, kupalar alındığını, Trabzonspor’un tarihinde böyle bir şey olmadığını, bu sebeple camiadan ve taaftarlardan özür dilediklerini ve bizzat bu durumun değerlendirmesini kendi adına yapacağını dile getirerek sözlerini noktaladı.

Avcı Yönetimle Görüşecek İddiası

Bu arada alınan farklı deplasman mağlubiyetleri ile ilgili olarak Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın, bordo mavili yönetim kurulu üyeleri ile ortak bir değerlendirme yaparak bu görüşmenin ardından geleceği ile ilgili karar vereceği iddia edildi. Bu sonucun ardından son 2 deplasmandan farklı yenilgilerle ayrılan Trabzonspor takımı, bu sezon 3. farklı deplasman yenilgisini elde etti.

  • Spor Toto Süper Lig 18. Hafta Müsabakası: Alanyaspor – Trabzonspor: 5-0
  • Spor Toto Süper Lig 16. Hafta Müsabakası: Fatih Karagümrük – Trabzonspor: 4-1
  • Spor Toto Süper Lig 3. Hafta Müsabakası: Antalyaspor – Trabzonspor : 5-2

Bordo mavililer, Spor toto Süper Lig’in 19. haftasında kendi saha ve seyircisi önünde ağırlayacağı Başakşehir karşısında telafi peşinde olacak.