Abdullah Avcı Trabzonspor’a İlaç Gibi Geldi

Süper Lig’de Trabzonspor, Eddie Newton’dan sonra Abdullah Avcı’nın teknik diretörlük koltuğuna gelmesi ile birlikte yükselişe geçti. Öncelikle Eddie Newton’dan kalma sistemi ve kadroyu düzelten Abdullah Avcı, takımın başında çıktığı iki maçıda kazanarak takıma adeta özgüven aşıladı.

Takımın başında sahaya çıktığı iki maçta da ilk 11’ini koruyan Abdullah Avcı, bu iki maçta da kendi sistemini net bir şekilde öğrencilerine aktarmayı başardı. Abdullah Avcı ile kadro istikrarını yakalay Trabzonspor, arka arkaya galibiyetler alması kaçınılmaz oldu. İki haftada 6 puanı hanesine yazdıran Trabzonspor yükselişe geçerken, Abdullah Avcı takıma adeta ilaç gibi geldi.

Abdullah Avcı ve Ahmet Ağaoğlu Zirvesi

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmenin ana konusu şüphesiz transferler ile ilgiliydi. İlk olarak Abdullah Avcı’nın devre arası transfer döneminde hangi oyuncuları takımda düşündüğü ve hangi oyuncuları düşünmediği konuşuldu.

Düşünlerini başkan Ahmet Ağaoğlu ile paylaşan Abdullah Avcı, bir de devre arası transfer döneminde hangi oyuncuların transfer edilmesi ile ilgili birkaç isim paylaştığı öğrendildi. Başka bir deyişle, Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı ve başkan Ahmet Ağaoğlu zirvesinden transfer kararı çıktı diyebiliriz.

Abdullah Avcı’nın Takımda Görmek İstediği

Geçtiğimiz günlerde bir görüşme gerçekleştiren teknik direktör Abdullah Avcı ve başkan Ahmet Ağaoğlu, görüşmelerinin ardından özellikle devre arası transfer dönemi ile bir dizi kararlar alındı. Trabzon Yerel Basınınından Karadeniz gazetesinin haberine göre Abdullah Avcı, devre arası transfer döneminde dört yeni oyuncuyu kadrosunda görmek istiyor.

Edinilen bilgilere göre, Abdullah Avcı’nın en çok istediği oyuncu Norveç Ligi’nin şampiyonu Bodo Glimt takımında forma giyen sağ kanat oyuncusu Phillip Zinckernagel olduğu belirtildi. Ocak ayında sözleşmesi bitecek olan Phillip Zinckernagel, geçtiğimiz sezon 24 maçta 16 gol, 22 asistlik bir performans ortaya koydu.

Öte yandan sol bek pozisyonuna da takviye isteyen Abdullah Avcı‘nın listesindeki ilk isim Başakşehir’in şampiyonluğa ulaşmasında da büyük payı olan Fransız oyuncu Gael Clichy. Ayrıca özellikle orta sahada büyük sıkıntı yaşayan Trabzonspor’da Abdullah Avcı, bu boşluğu Feyenoord forması giyen Leroy Fer ile doldurmak istiyor. Abdullah Avcı’nın takımda görmek istediği bir diğer isim ise Wolfsburg forması giyen Yunus Mallı.