ABDULLAH AVCI O İSİMLERİN PEŞİNE DÜŞTÜ

Spor Toto Süper Lig’de başarılı yükselişiyle ön plana çıkan Trabzonspor, hem bu sezon zirve koltuğuna oturmak istiyor hem de gelecek sezon için şampiyonluğu garantilemeyi planlıyor. Özellikle teknik direktör Abdullah Avcı ile el sıkıştıktan sonra oldukça başarılı bir grafik sergileyen Fırtına, bu başarılı grafiği kalıcı yapmayı hedefliyor.

Abdullah Avcı’nın önderliğinde transfer çalışmalarını son sürat devam ettiren bordo mavililer, gelecek sezon için pek çok isimle ilgilenmekte. Ancak Avcı, 4 isim üzerinde oldukça ısrarcı görünüyor. Tecrübeli teknik adam Edin Visca, Salih Uçan, Bengali-Fode Koita ve Youssouf Sabaly’nin kaçırılmaması gerektiğini düşünüyor.

Trabzonspor bir yandan Süper Lig Kupası’nı kaldırmak için çetin bir mücadele verirken bir yandan da gelecek sezonun kadrosunu oluşturmaya çalışıyor. 2020/2021 sezonuna çok da iyi başlamayan Karadeniz ekibi, Abdullah Avcı’yla anlaşmaya vardığı günden beri, ligde emin adımlarla yükseldi.

8. haftaya kadar sadece 6 puan biriktirebilen Trabzonspor, başarılı teknik adam ile çalışmaya başladıktan sonra Süper Lig’in 4. sırasına kadar yükselmeyi başardı. Bordo mavili ekip işte bu yüzden bu başarılı gidişatı kalıcı kılmak istiyor. İşe gelecek sezon için kadro yapılandırmasıyla başlayan ekip, geniş bir yelpaze üzerinde çalışıyor.

Bordo mavililer, yerli ve yabancı pek çok ismi transfer listesine ekledi bile. Ancak Abdullah Avcı’nın listesinde, 4 isim daha çok ön plana çıkıyor. Başarılı teknik adam, kare as olarak Koita, Edin Visca, Salih Uçan ve Youssouf Sabaly’yi belirledi. Avcı, özellikle yaz döneminde Başakşehir yönetimine takımdan ayrılmak istediğini söyleyen Edin Visca’yı listesinde 1. sıraya koydu.

Ayrıca Bosna-Hersekli sağ kanat oyuncusu Edin Visca’nın, Abdullah Avcı’nın eski öğrencisi olduğu da biliniyor. Görünüşe göre tecrübeli teknik adam, eski öğrencisiyle Trabzonspor’da tekrar çalışmak istiyor.

Öte yandan Avcı’nın listesindeki diğer 3 ismin sözleşmeleri ise sezon sonu sona eriyor. Karadeniz ekibi, Salih Uçan, Youssouf Sabaly ve Koita’yı bonservis maliyetleri olmadığı için kaçırmak istemiyor.

KOİTA VE SALİH TRABZONSPOR’A SICAK BAKIYOR

Ara transfer döneminde de gündeme gelen Kasımpaşalı oyuncu Koita, sezon sonu Trabzonspor’un kadrosuna katılmaya sıcak bakmakta. Tecrübeli forvet, bordo mavili ekip tarafından alternatif santrafor oyuncusu olarak da düşünülüyor. Öte yandan, Salih Uçan ile sadece Trabzonspor değil Beşiktaş ve Galatasaray da ilgileniyor. Abdullah Avcı ise Salih Uçan’ın olası transferini yakından takip ediyor.

Başarılı orta saha oyuncusu da Trabzonspor’a gelmesi halinde takımda daha çok süre bulacağının ve A Milli Takımı’na katılma şansının daha yüksek olacağının farkında. Bu yüzden Salih Uçan aynı Koita gibi Karadeniz ekibine gelmeye daha sıcak bakıyor.

SABALY’YE BİRÇOK TAKIM TALİP

Senegalli futbolcu Youssouf Sabaly, sadece Trabzonspor tarafından değil pek çok Avrupa takımı tarafından da takip ediliyor. 2017’de 4 milyon Euro bedelle PSG’den Bordeaux’a transfer olan sağ bekin performansı, Abdullah Avcı tarafından da beğeniliyor. Ancak Sabaly’nin, bonservisini eline alacağı için senelik ücretini yüksek tuttuğu da bilinenler arasında.