ABDULLAH AVCI MİLLİ EDİYOR

Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın görev yaptığı kulüplerden forma şansı vermiş olduğu futbolcular A milli takımımızda da görev yapıyor. Geçtiğimiz sezonun şampiyon 21 Medipol Başakşehir’de görev alan Volkan Babacan ve Mert Günok un ardından Trabzonspor da kaleyi koruyan Kaptan Uğurcan Çakır da milli takım kalesinde güven veriyor.

İLGİNÇ İSTATİSTİK

Bordo mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’un başarılı teknik direktörü Abdullah Avcı’nın sahip oldu ilginç bir istatistik ise tecrübeli teknik direktörün çalışmış olduğu takımlarda forma şansı bulan genç kaleciler aynı zamanda A Milli futbol takımımızın da kalesinde güven veren isimler oluyorlar.

Bordo mavili ekip Trabzonspor’un teknik direktörü Abdullah Avcı Medipol Başakşehir de teknik direktörlük görevini yaparken Öncelikle tecrübeli kaleci Volkan Babacan’ın ardından da bir başka tecrübeli file bekçisi Mert Günok un A Milli futbol takımımızın kalesini koruduğu herkesçe bilinen bir gerçek.

Tecrübeli çalıştırıcı Abdullah Avcı’nın bordo-mavili ekibin teknik direktörlük koltuğuna oturması ile birlikte Türk milli takımımızın file bekçisi de değişti. Bir süredir Kalede beklentileri karşılayamayan Mert Günok un yerine A Milli futbol takımımızın Kalesine genç ve yetenekli kaleci Bursasporlu Uğurcan Çakır forma giymeye başladı.

AVRUPA’NIN GÖZÜ ÜZERİNDE

Yetenekli file bekçisi Uğurcan Çakır A Milli futbol takımımızın Norveç ile Avrupa elemeleri Grup mücadelesi kapsamında yapmış olduğu karşılaşmanın ardından geçtiğimiz sezonlarda Trabzonspor formasını giyen yetenekli futbolcu Alexander Sörloth ile karşılaşmanın ardından Hasret giderdi.

Süper Lig kapsamında ve A milli futbol takımımız da göstermiş oldu harika performansın ardından Uğurcan Çakır Avrupa kulüplerinin yakın markaja altına girdi. A Milli futbol takımımızın Norveç’e ezip geçtiği mücadelede İngiltere Premier Lig ekiplerinden olan Liverpool, La Liga ekiplerinden olan Sevilla, Bundesliga ekiplerinden olan Red Bull Leipzig 24 yaşındaki yetenekli kaleciyi izledi.

Survivor’da en köklü ekiplerinden olan Liverpool taraftarların sosyal medya platformlarında yetenekli kaleci için mutlaka kadroya dahil edilmesi gerektiğini ve heyecan verici bir kaleci olduğu yorumlarını yaptılar. Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın görev yaptığı kulüplerden forma şansı vermiş olduğu futbolcular A milli takımımızda da görev yapıyor.