Abdullah Avcı ile Trabzonspor Serüveni

Trabzonspor 2020-2021 sezonuna Eddie Nwton ile başladı. Eddie Newton’un yaklaşık 107 günlük görevinde Trabzonspor 9 maça çıktı ve bu maçlardan 3’ünü kazanırken 4’ünü kaybetti ve 2’sinde berabere kaldı.

Toplamda hanesine sadece 11 puan yazdırabildi. Süper Lig’de bu kötü gidişata dur demek için bordo mavili takım teknik adam değişikliğine gitti. Eddie Newton sonrasınsa yerine Abdullah Avcı geldi.

Yılbaşı ile birlikte takım ile çalışmalarına başlayan Abdullah Avcı, takım ile iyi bir enerji yakaladı. Yeni yıldan bu yana bordo mavili takım yenilgi yüzü görmedi. Bu süreçte 9 maç oynandı ve 8’i kazanılırken 1’inde berabere kalan bordo mavili takım sadece Manchester City, Barcelona, Monaco, ve Club Brugge’ün gerisinde kaldı.

Göreve geldiği 7. Haftada takımı 17. Sırada alan Abdullah Avcı 16 lig maçında 2.44 puan ortalaması yakalamayı başarırken bordo mavili takım 13 basamak birden yukarı çıktı ve 45 puan ile 4. Sırada yer aldı.

Avrupa Takımları Arasında 5. Sırada Yer Alıyor

Süper Lig’de son 6 maçını kazanan ve yenilmezlik serisini 9’a çıkarak bordo mavili takım, zirve yarışındaki iddiasına devam ediyor. Süper Lig’de 45 puanda yer alan Trabzonspor 51 puandaki Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin gerisinde 4. Sırada yer alıyor.

2021 yılında yenilgi yüzü görmeyen bordo mavili takım, 2,78 puan ortalaması yakalarken Avrupa’nın da en başarılı 5. Takımı konumunda bulunuyor. Karadeniz’in Fırtınası sadece Manchester City, Barcelona, Monaco ve Club Brugge’ün gerisinde yer alıyor. Abdullah Avcı’nın öğrencileri topladıkları 25 puanın yanında kalesinde Abdullah Avcı gelmesinden sonra sadece 5 gol gördü.

Toplamda hanesine sadece 11 puan yazdırabildi. Süper Lig’de bu kötü gidişata dur demek için bordo mavili takım teknik adam değişikliğine gitti. Eddie Newton sonrasınsa yerine Abdullah Avcı geldi.

En İyi 2. Teknik Direktör: Abdullah Avcı

Göreve geldiği 7. Haftada takımı 17. Sırada alan Abdullah Avcı 16 lig maçında 2.44 puan ortalaması yakalamayı başarırken bordo mavili takım 13 basamak birden yukarı çıktı ve 45 puan ile 4. Sırada yer aldı. Tecrübeli çalıştırıcı Avrupa’da en iyi ikinci teknik direktör konumunda yer alıyor.

Geçildiği Diergo Simeone, Atletico Madrid ile çıktığı 21 maçta 2.57 puan ortalamasına ulaşmayı başardı. Yüzde 76 oranı ile ligin en iyi kurtarış yüzdesine sahip kaleci olan Uğurcan Çakır is aynı zamanda 9 maçta kalesini gole kapatarak bu alanda da zirvede yer alan isim olmayı başardı.