ABDULLAH AVCI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Avcı, altyapıyla alakalı olarak, burası bereketli topraklar. Buradaki potansiyel yüksek. Onun için bu deposu da ben iyi kullanmak istiyorum. Umarım vakit ve sabırla bu deposu da iyi kullanırız.

Trabzonspor hep kendi içerisinden oyuncular çıkartmıştır. Geçmişinden bugüne baktığımızda hem kendi bünyesinde bununla birlikte Türkiye ve Avrupa’da bu oyuncular sahne almıştır. Onun için bir taraftan yarışırken bir taraftan da içimizdeki o bereketli topraktan çıkan insan kaynağını doğru kullanmaya çalışacağız şeklinde konuştu. 

KARADENİZ İNSANI GİBİ OLMALIYIZ

Karadeniz insanının kendi arasında olan hırsını, düşüncesini, duygusunu ve o mücadele enerjisini sahada görmek istediğini belirten Avcı, “Duygularıyla aslına bakarsak baktığımızda mücadelenin arasında.

Devamlı baskılı ve rakip ekip ceza sahası arasında oynayan oyun isteniyor fakat dünyada bu tarz bir olay kalmadı. Bu olacak fakat hepimiz doğal bunun süresini birazcık daha artırıp bunun içerisine bir futbol aklını ve organizasyonunu sokmamız gerekiyor.

Duygularımızla oynarsak evet maç kazanacağız fakat kaybettiğimiz de olacak. Duygumuz olacak, bunun yanında da rakibe gore futbol aklımız olacak.” Şeklinde demeçler verdi.

GOLCÜ KADRODA YER ALACAK

Süper Lig’in Bordo Mavili Karadeniz temsilcisiTrabzonspor, Süper Lig kapsamında yapacağı 16. hafta mücadelesinde 3 Ocak Pazar günü deplasmanda Fatih Karagümrük ile karşı karşıya gelecek.Fatih Karagümrük ile karşı karşıya gelecek Fırtına yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Bordo Mavili ekip Trabzonspor’da sakatlanması sebebiyle, sarı kırmızılı ekip Galatasaray derbisinde forma giyemeyen Ekuban takıma dönüyor. Atakaş Hatayspor maçında sakatlık geçiren hücum oyuncusu Caleb Ekuban’ın, Fatih Karagümrük karşılaşmasının kadrosunda olması kuvvetle muhtemel.

Geçen hafta Galatasaray maçında takımda yer alamayan Ganalı golcünün, yarından itibaren takımla çalışmalara başlamış olacağı öğrenildi. Avcı, basın çalışanlarının yeni yılını kutladı Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, basın çalışanlarının yeni yılını kutladı.

Avcı, her insana iyi yıllar dileyerek, “İnşallah 2021 herkes adına, dünya adına sıhhatli bir halde geçer. En lüzumlu olan o. Her şeyi de futbol ayakta tutuyor. Ona destek olmak lazım.” ifadelerini kullandı. Bordo-mavili takımın teknik adamı, antrenmanın ilk kısmı ondan sonra Djaniny ve Yusuf Sarı ile bir müddet görüştü.