Abdullah Avcı 1 Maçla 3 Rekor Kırabilir

Spor Toto Süper Lig’de adına ve unvanına yakışır bir biçimde fırtına gibi esen Trabzonspor, Abdullah Avcı ile bir rekora daha göz dikti.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu, Karadeniz Fırtınası’nın yoğun etkisiyle geçiyor. Teknik direktör Abdullah Avcı önderliğinde ligdeki bütün rakiplerinden çok daha farklı bir görüntü çizen Trabzonspor, adeta sıklet farkını ortaya koyuyor.

Sezon başında Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve teknik direktör Abdullah Avcı’nın, uzun süreli çalışmaları sonucunda mükemmel bir planlama yapılmıştı.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın oynandığı günlerde, diğer kulüplerden bazıları transferde fiyatların düşmesini, bazıları uygun oyuncuları bazıları ise akşam pazarını bekliyorlardı.

Karadeniz’in bordo mavili fırtınası ise daha o günlerde kamp başlamamışken yaptığı transferleri birer birer Trabzon’a getiriyordu.

O günlerde İstanbul medyasında çok küçük yer kaplayan bu transfer haberleriyle Trabzonspor, daha Aralık ayı bitmeden tüm manşetleri bordo maviye boyamayı başarmıştı.

Trabzonspor Rekorların Sezonunu Yaşıyor

Bordo mavili Karadeniz Fırtınası, Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu’nda art arda rekorları kırmakla meşgul.

Arkasında yer alan rakiplerini bu mesafeden görmekte zorlanan ekibimiz, geçen sezondan devraldığı namağlup serisini uzun süre sürdürmüştü. 27 maçlık seri Trabzonspor tarihinde bir rekor olarak yerini alırken, bu seriyi bitiren Fraport TAV Antalyaspor olmuştu.

Fraport TAV Antalyaspor maçı, aynı zamanda 21 maçlık deplasman serisinin de sonu olma özelliği taşımıştı ki bu da teknik direktör Abdullah Avcı ile kırılan bambaşka bir rekordu.

Deplasmanda bu rekor sona erdi ermesine ancak iç sahadaki namağlup seri hala devam ediyor. Öyle ki Abdullah Avcı’nın öğrencileri, 20 maçtır Akyazı’da kendisini desteklemeye gelen muhteşem taraftarlarına 1 maçta bile mağlubiyet izlettirmedi.

Otoriteler böyle giderse Nisan başında Trabzonspor’un matematiksel olarak şampiyonluğu garantileyebileceği konusunda hem fikirler.

Abdullah Avcı Bir İlki Başarmanın Peşinde

abdullah avcı

Spor Toto Süper Lig’de bu sezon tüm rekorları alt üst eden Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı, gözünü daha önce hiç başarılmamış bir şeye dikti.

Buna göre, bu sezon İstanbul’un 3 büyükleri olarak gösterilen Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’a karşı çok başarılı sonuçlar alan Karadeniz Fırtınası, bu ekiplerle oynadığı son 3 maçtan 9 puan çıkarmıştı.

Eğer bu hafta Fenerbahçe karşısında galibiyet gelirse bu seri 4 maça çıkacak ve Trabzonspor tarihinde bir ilk başarılacak.

Bunun yanında teknik direktör Abdullah Avcı, iki rekorun daha sahibi olabilir. Trabzonspor’un Fenerbahçe’yi aynı sezonda iki kere yenebildiği tek örnek 1990 – 1991 yılında efsane teknik direktörümüz Özkan Sümer liderliğinde gerçekleşmişti.

Öte yandan daha önce hiçbir Trabzonspor teknik direktörü, aynı sezonda hem Beşiktaş’ı hem Fenerbahçe’yi hem de Galatasaray’ı deplasmanda mağlup edememişti.

6 Mart 2022 Pazar akşamında bu galibiyet gelirse, Abdullah Avcı sadece tarihi sezonda hem kendi kariyerine hem de Trabzonsporumuza çok prestijli birkaç rekoru daha hediye etmiş olacak.

Hocamızın bunu başaracağına dair inancımız tam!