Abdulkadir Parmak Sezonu Erken Açtı

16 yaşından itibaren Trabzonspor’un altyapı takımlarında meşin yuvarlak peşinde koşan 27 yaşındaki Abdulkadir Parmak belli ki yükselen Karadeniz takımında tutunabilmek ve teknik direktör Abdullah Avcı’nın gözüne girebilmek için çalışmalara başladı. Son aylarını Kayserispor’un orta sahasında geçiren ve kariyerinde 1 kere de olsa milli olmayı başarmış olan Trabzonsporlu oyuncu Abdulkadir Parmak 2016/2017 senesinde kariyerinin zirvesine ulaşmış ve bonservis değerini katbekat arttırmıştı. Orta saha oyuncusu Abdulkadir, 2018/2021 sezonları arasında Trabzonspor’da kalmış ancak en nihayetinde 2021/2022 sezonunun ikinci yarısında Kayserispor’ a kiralanmıştı.

Sarı kırmızı ekip Kayserispor, 2021/2022 sezonunun ilk yarısında hedeflerinden çok uzakta kalmış ikinci yarı için hedefini güncellemiş ve Süper Lig’e tutunmaya gayret göstermişti. İşte bu gayret çerçevesindeki transferlerinden birisi de Trabzonspor’lu futbolcu Abdulkadir Parmak idi.

Abdulkadir Parmak’ın Kayserispor Günleri

Sezonun ortasında Trabzonspor’dan Kayserispor’a transfer olan Parmak daha ilk haftalarda Kayserispor için büyük bir umut oldu ve başarısıyla parmak ısırttı. Sezon ortalarında Başkan Berna Gözbaşı başarılı orta saha oyuncusu için Trabzonspor yönetimiyle iletişime geçip bonservisini almak istediğini basın ile paylaşmıştı.

Kayseri’de geçen devresinde toplam 17 maça çıkan Abdulkadir 1 kere topu ağlara yolladı 2 adet de asist yaparak skorunu belirlemiş oldu. Sarı kırmızılı takımdayken, Başkan Berna Gözbaşı’nı ve taraftarları memnun edebilmiş olmasına rağmen belli ki takımın yeni teknik direktörünün merkez orta saha görevi için farklı bir planı vardı ve Abdulkadir Parmak tekrar altyapısından çıkmış olduğu Trabzonspor’un yolunu tuttu.

Trabzon’un Çocuğu Tekrar Trabzonspor’da

Sarı kırmızı formayla geçen bir devreden sonra yuvaya dönen merkez orta saha oyuncusu, değerini çok fazla yükseltmiş ve yıldızlarla dolu olan bu sezonun şampiyonu Karadeniz Fırtınası’na tutunabilmek için çabalaması gerektiğinin farkına varmış olacak ki bütün takım izinli olmasına rağmen bireysel idman yapmaya başladı.

Trabzonspor’un 38 yılın ardından gelen coşku dolu şampiyonluğunu ve takımı şampiyonluğa götüren disiplinli çalışmayı kaçıran Abdulkadir arada ki farkı kapatmak istediğini herkesin gözüne sokmaktan kaçınmıyor. 27 yaşındaki Trabzonspor’un altyapısından yetişen Parmak sahada gösterdiği hırsını ve azmini idmanlarda da göstermek istiyor olacak ki bugün Trabzonspor’un Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ne gitti ve yağmur çamur dinlemeden verimli bir bireysel idman geçirdi. Bordo mavililerin teknik direktörü Abdullah Avcı’nın gözüne girmek isteyen başarılı orta saha önümüzdeki sezon ne olursa olsun takımının kadrosunda yer almayı hedefliyor.

Trabzonspor mevcut kadrosuyla çoğunlukla 4-2-3-1 dağılımını tercih ediyor ve kadroda büyük değişiklik olmazsa kendilerine şampiyonluğu getiren bu taktikten uzaklaşacak gibi durmuyorlar. Takımın formasyonu bu şekildeyken Abdulkadir Parmak’ın bu tempoda çalışmaya devam etmesi gerekli gibi duruyor.

Nitekim şampiyonluk serisini sürdürme arzusunda olan ve bu konuda çok iddialı bir kadroya sahip olan bordo mavililerin bu derecede hırslı bir kadroya sahip olması işlerini kolaylaştıracak ve 8. şampiyonluk yolunu açacaktır.