Abdülkadir Ömür’den Kayda Değer Gelişim

Bu sezonun tartışmasız en iyi takımı olan Trabzonspor, bu durumu Süper Lig’de de şampiyon olarak tescillerken bu şampiyonlukta Abdülkadir Ömür’ün de payı oldukça yüksekti. Bordo Mavili formayı sırtına geçirdiği ilk andan itibaren Trabzonlu taraftarları bir hayli heyecanlandıran 22 yaşındaki oyuncu sakatlıkların etkisiyle bir süre beklentilerin altında kaldıktan sonra 2021/2022 sezonunda kariyer sezonunu yaşamayı başardı. Bununla birlikte oyuncunun bu performansı ona tekrardan Avrupa takımlarının ilgisini arttırmış durumda. Yetenekli oyuncu her ne kadar Trabzonspor bu konuda pek gönüllü olmasa da gelecek sezona Edirne’nin dışında başlamayı hedefliyor.

Kariyer Rekorları Kırdı

Bu sezon Süper Lig’de açık ara farkla şampiyonluğa giden Trabzonspor, bu şampiyonluk 38 sene sonra geldiği için ekstra bir mutluluk yaşadı ancak bu mutluluğun gölgesinde kalmak zorunda olan başarının da ne kadar büyük olduğu zamanla anlaşılacak.

Bordo Mavili ekip daha ligin ilk yarısında fiili olarak sezonu tamamlamış ve taraftarını havaya sokmuştu. Bununla birlikte sezon sonuna kadar pek de zorlanmadan gelen Trabzonspor’da Abdülkadir Ömür ve hücumdaki diğer oyuncuların ve bu oyuncuların dışında Uğurcan Çakır’ın akıl alır gibi olmayan bir performans sergileyerek takımlarını zirveye taşıdıklarını belirtmek yanlış olmaz.

Bundan öncesinde kariyerinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Ömür, bu sezonun daha 4’üncü haftasında kendisine isyan eden taraftarların tepkisiyle hüngür hüngür ağlarken kendisini çok iyi bir şekilde toparladı.

Bu bağlamda kayda değer bir gelişim sergileyen Abdülkadir Ömür, aynı zamanda kariyer rekorlarını da yine bu sıkıntılı başlayan sezonda kırdı. Kariyerinin en çok gol attığı sezonunu, ilk kez üst üste 3 maçta gol attığı sezonunu ve belki de birçok oyuncuya nasip olmayacak bir şekilde altyapısından yetiştiği kulüpte şampiyonluğu geride bırakan Ömür artık gözünü Avrupa’ya dikti.

Benden Bu Kadar

Bu noktada Abdülkadir Ömür ve Uğurcan Çakır’ın aynı paralelde açıklamalar yaptığına dikkat etmek gerekiyor. Her iki oyuncu da altyapısından yetiştikleri kulüpleri pek tabii çok seviyorlar ve büyük ihtimalle taraftarlar bile bir kez sevindilerse onlar beş kez sevindi ancak onlara göre ayrılık noktasına gelindi.

Zira artık Trabzonspor’da yapabilecek bir şey kalmadı. Bu takımın şu anki durumu Avrupa’da kupa alabilecek gibi görünmüyor ve şu an adına böyle bir planlama da söz konusu değil. Öte yandan ligin futbol kalitesi her sezon daha da geriye giderken bu kadar parladıkları bir dönemde her iki oyuncu da gelecek teklifleri değerlendirmek istiyorlar.

Trabzon temsilcisi adına ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ve yeteri kadar fedakar bir tavrı sergilediklerini savunan iki oyuncuya da Avrupa’dan teklifler geldiği biliniyor. Bununla birlikte Abdülkadir Ömür özelinde bilhassa Fransız takımlarının teklifleri basında yer alıyor olsa da İtalya’dan birkaç takımın da oyuncuyu listeye aldığı iddia ediliyor.