Abdülkadir Ömür

Abdülkadir Ömür Trabzonspor’da forma giyen ve Avrupa kulüplerinin gözdesi olan bir konumda olduğu için pek çok kişi tarafından da merak edilen futbolculardan biridir.  Abdülkadir Ömür aslında Yusuf Yazıcı ile iyi bir ikiliydi. Fakat Yusuf Yazıcı daha sonra Lille’e gittiği için şu an farklı takımlarda oynamaktadırlar.

Abdülkadir Ömür Kimdir?

Abdülkadir ömür kimdir sorusu son dönemlerde adını çok fazla duyulmasıyla birlikte hem farklı spor kulüpleri tarafından hem de taraftarlar tarafından oldukça merak edilmeye başlanmıştır. Abdülkadir ömür 25 Haziran 99 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. Genç futbolcu Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nu okumak istediği için bir yandan üniversite sınavlarına da hazırlanmaktadır. Aynı zamanda liseyi de İmam Hatip mezunu olarak tamamlamıştır. Abdülkadir ömür futbol hayatını okul takımlarında oynayarak başlamıştır. Futbol otoriteleri tarafından top tekniği, oyun zekâsı ve temposu oldukça yüksek bulunan Abdülkadir Ömür kısa bir süre içerisinde Türkiye’de gelecek vaat edebilen yıldızlar arasında gösterilmeye başlanmıştır.

Abdülkadir ömür 2011 senesinde Trabzonspor alt yapısında forma giymiştir. İlk resmi maçında ise eski Trabzonspor’un teknik direktörü Sadi Tekelioğlu’nun döneminde Adanaspor’a karşı oynamıştır. Ziraat Türkiye kupası maçında 65. dakikada maça çıkmıştır. Futbol otoriteleri tarafından Abdülkadir Ömür ‘İmam Hatipli Messi’ olarak anılmaktadır. Geçtiğimiz sezonlarda Ertuğrul Yanal yönetiminde olan Trabzonspor’da 2’si Süper Lig ve 3’ü Türkiye kupası karşılaşmasında forma giyerek toplam 193 dakikada 1 gol atarak takımına büyük bir katkıda bulunmuştur.

Abdülkadir Ömür Kaç Yaşında?

Abdülkadir Ömür kaç yaşında sorusu da futbol kulüplerinde gözleri üzerine çekmeye başlamasıyla oldukça merak edilmeye başlanmıştır. 25 Haziran 1999 senesinde doğan Abdülkadir Ömür 23 yaşında büyük başarılar getiren ve getirmeye de devam edecek olan bir oyuncudur. 2017 senesinde Avrupa’da en iyi genç yetenek olarak ‘Golden Boy Awards’a da aday gösterilmiştir.

Abdülkadir Ömür Futbol Geçmişi

Abdülkadir Ömür futbol geçmişi 2012’ye uzanır. 2012 senesinde U14 kadrosuna dahil edilir. Bu sayede milli kariyerine başlamış olur. 5 Ekim 2017 senesinde ise ilk kez Ümit milli futbol takım formasını giydi. A milli takımla ilk maçına ise 30 Mayıs 2019 senesinde Yunanistan’a karşı çıktı. Yaptığı açıklamalar ile vizyonu ve oyun zekâsı nedeniyle Andres İniesta’dan, defansı atik bir şekilde geçme becerisi ile de Messi’den etkilendiğini belirtti. Aynı zamanda hem defans hem de hücum yönünün kuvvetli olmasında Luca Modric’i örnek aldığını söyledi.

Aslında bu da Abdülkadir Ömür’ün sadece pratikte değil aynı zamanda teknikte de kendini futbol konusunda oldukça geliştirdiğini gösterir. Geçmiş maçlara ve oyunculara da hakimiyeti oldukça yüksek. Abdülkadir Ömür 2017- 18 sezonunda tamamen A takıma yükseldi. Düzenli olarak forma giyme şansı yakalayan başarılı futbolcunun adı Atletico Madris ve Bayern Münih ile anıldı.