3 Büyüklerin Transfer Gözdesi Onur Bulut’un Menajerinden Mesaj Var

Spor Toto Süper Lig’de Kayserispor forması giyen Onur Bulut, özellikle bu sezon sergilediği performans ile adeta göz kamaştırdı. 2 sezondur sarı kırmızılı formayı terleten tecrübeli futbolcu, yabancı kuralının belirsizliği ve yerli defans oyuncusu kıtlığı nedeniyle transfer döneminin gözdesi olacağa benziyor. Bu sezon 14 maçta kaydettiği 2 gol ve yaptığı 2 asist ile takımına katkı veren Onur Bulut, Spor Toto Süper Lig ekibi Kayserispor’da srgilediği üst düzey oyun ile A Milli Takıma kadar yükselirken Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi büyük takımların transfer listesine girmeyi başardı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Onur Bulut’un menajeri Elyasa Süme’den açıklama gecikmedi.

Tecrübeli oyuncunun menajeri Elyasa Süme, oyuncu ile ilgili basına yansıyan haberlere ilişkin,  Onur Bulut’la alakalı son zamanlarda ortaya atılan asılsız iddialara ilişkin açıklama yapma ihtiyacı olduğunu, özellikle kaynağı belli olmayan bir habere dayandırılarak futbolcu için “kapı kapı dolaştığımız” gibi mesnetsiz söylemlerin kamuoyunu gereksiz bir şekilde meşgul ettiğini, Onur Bulut’un, Ay Yıldızlı formayı gururla terleten ve taraflı tarafsız herkesin performansını takdir ettiği bir futbolcu olduğunu dile getirdi.

Kayserispor’un Menfaatleri Göz Önünde Bulundurulacak

Sözlerine devam eden Süme, başarılı oyuncunun transferi için ekstra bir çaba sarfetmeye ihtiyaç duymadıklarını, bilindiği üzere Onur Bulut’un, sezon sonuna kadar Kayserispor’un sözleşmeli futbolcusu olduğunu, transfer ile ilgili bir gelişme yaşandığında Kayserispor kulübünün menfaatlerini göz önünde bulunduracaklarının da bilinmesini istediklerini dile getirdi.

Bu sezon sarı kırmızılı forma ile Spor Toto Süper Lig’de 14 maça çıkan Onur Bulut, 2 gol ve 2 asist performansı ile dikkatleri üzerine topladı. tecrübeli oyuncu, A Milli forma ile Türkiye – Çekya hazırlık karşılaşmasında da 90 dakika sahada kalmıştı. Onur Bulut merkez orta saha, sağ kanat ve sağ bek mevkilerinde başarı ile görev yapabiliyor.

Kayserispor’dan Şenol Güneş’e Büyük Tepki

Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Onur Bulut’u takımında görmek istediğini ifade etmişti. Güneş’in bu açıklamalarına Kayserispor sert bir tepki göstererek Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in, Kayserispor’un profesyonel futbolcusu Onur Bulut’un transferi ile alakalı açıklamasını şaşkınlıkla öğrenmiş bulunduklarını belirterek Şenol Güneş’in, futbolcunun sözleşmesinin devam ettiğini bildiğini belirtmişlerdi.

Güneş’in açıklamasının nereden bakılırsa bakılsın sorunlu olduğunu ve TFF talimatları başta olmak üzere hukuka aykırı olduğunu belirten Kayserispor, açıklamasında; futbolcunun ayartılması dahil ve hatta daha ötesini düşünmeye mahal verecek bu tip bir yaklaşımın olası olumsuz sonuçlarını sayın Şenol Güneş’in öngörmesi gerektiğini düşündüklerini, Beşiktaş ile yıllar öncesine dayanan iyi ilişkileri de göz ardı eden bu davranışın sayın Ahmet Nur Çebi tarafından dikkatli bir şekilde değerlendirilmesini ve dostluğa uygun olacak bir şekilde ele alınmasını beklediklerini açıklamışlardı.